Baş Twit’çi Elon Musk gece gündüz demeden çalışıyormuş! Dünya o sözleri konuşurken uyarı geldi: “Ben olsam ne dilediğime dikkat ederdim”

Twitter’ı satın aldığından beri dur durak bilmiyor, neredeyse her gün sabahtan akşama kadar tweet atıyor, üstelik Tesla ve SpaceX’e de vakit ayırıyor… Kimden mi bahsediyoruz? Doğal ki Elon Musk’tan. Meşhur milyarder, Twitter’ı satın aldığından beri toplumsal medyada oldukça büyük değişimler yapmış oldu. Anlaşılan bu süratli değişimler oldukça uzun mesailerin sonucunda yapılmış oldu. Zira Elon Musk, G20 zirvesinin oturum aralarında düzenlenen bir konuşma esnasında oldukça çalıştığını söylemiş oldu.

KONFERANSA MUMLARLA KATILDI

Bloomberg’in haberine gore, Twitter’ın Baş Twit’çisi, söz mevzusu konferansa video bağlantısı vasıtasıyla katıldı. Musk’ın arka planı karanlıktı ve mumlarla sağlanmış benzer biçimde görünen, loş bir ışıklandırmaya sahipti. Organizatörler tarafınca kendisine gönderilen Endonezyalı batik baskılı bir gömlek giyen milyarder, bulunmuş olduğu yerde elektriğin kesildiğini söylemiş oldu. Musk’ın emek verme yaşamı hakkında sözlerin yer almış olduğu kısımlar ise konferansın en ilgi çeken kısımları oldu.

Musk, üstünde oldukça fazla iş yükü bulunduğunu söyleyerek “Haftanın yedi günü sabahtan akşama kadar, çalışabileceğim en yüksek seviyede çalışıyorum.” dedi.

“BEN OLSAM NE DİLEDİĞİME DİKKAT EDERDİM”

Reuters’ın haberine gore ise Asya’daki birçok iş liderinin “Doğu’nun Elon Musk’ı” olmak istediği yönündeki bir gözleme cevap veren Musk, “Ben olsam ne dilediğime dikkat ederdim. Kaç kişinin hakkaten ben olmak isteyeceğinden güvenilir değilim. Hayal ettikleri benzer biçimde bir ben olmayı istiyorlar, ki bu aslen ben olmakla aynı şey değil. Dürüst olayım, kendime işkence etme düzeyim başka bir seviyede.” ifadelerini kullandı.

TWITTER İÇİN VİDEO MÜJDESİ

Musk ek olarak içerik oluşturucuların geçimlerini sağlayabilmeleri için Twitter’ın daha çok video ve daha uzun biçimli videoyu desteklediğini görmek istediğini belirtti.

“UZAY ARAŞTIRMALARI BİR ÖNCELİK OLARAK KALMALI”

Endonezya’nın elektrikli vasıta tedarik zincirinde oynayacak büyük bir görevi bulunduğunu kaydeden Musk, buna ek olarak SpaceX’in dünya genelinde birden fazla fırlatma noktasına haiz olmasının “uzun solukta” mantıklı olacağını söylemiş oldu.

Musk, ekonominin sürdürülebilir enerjiye geçiş yapacağına inandığını ve bunun ile ilgili bir tek ne kadar vakit alacağı sorusunun bulunduğunu da sözlerine ekledi. Uzay araştırmalarının bir öncelik olarak kalması icap ettiğini paylaşan meşhur milyarder “böylece evrenin doğasını ve içindeki yerimizi anlayabiliriz. Bir ihtimal bir uzaylı uygarlığı buluruz ya da milyonlarca yıl ilkin mevcud uygarlıkları keşfederiz fakat eski uygarlıkların kalıntılarını görüyoruz. Bence bu son aşama garip olurdu” dedi.

2022-11-14T043503Z_1317892743_RC2GLX97YS9V_RTRMADP_3_G20-SUMMIT-BUSINESS

Musk’ın yorumları, 44 milyar dolar vererek satın almış olduğu Twitter’da 3.700’e yakın kişiyi işten çıkarmasından sonrasında geldi. O zamandan beri bu işten çıkarmaların bazılarında geri adım attı ve firmanın evden emek verme politikalarını rafa kaldırdı.

Musk şu anda Twitter, Tesla ve SpaceX’e liderlik ediyor. Ek olarak tünel açma şirketi The Boring Company’i ve implante edilebilir beyin-makine arayüzleri geliştirmek amacıyla Neuralink’i kurdu.

Tesla’nın hisseleri, Twitter’dan hisse aldığını açıklamış olduğu nisan ayının başından bu yana yarı oranda düştü. Tesla yatırımcıları, Elon Musk’ın dikkatinin dağılmasından kaygı ediyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Elon Musk'ın şirketinden, Elon Musk'ın şirketine şaşırtan sipariş!Elon Musk’ın şirketinden, Elon Musk’ın şirketine şaşırtan sipariş!
İnternette yavaşlama mı var? BTK'dan açıklama...İnternette yavaşlama mı var? BTK’dan izahat…
Taksim’de korkunç patlama! Olay anından yürek burkan görüntü...Bölme’de korkulu patlama! Vaka anından yürek burkan görüntü…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası