Bant Kantarları Ne İşe Yarar?

Bant Kantarları Ne İşe Yarar?

 

Bas-Tr Bant kantarları, hareketli konveyör sistemlerinde taşınan malzemeleri tartmak içindir. Tartım taşıma sırasında gerçekleşir, bu nedenle üzerinden geçen malzemenin tartılması sistem tarafından gerçekleştirilir. Pahalı olmayan mekanik modifikasyonlar, tüm konveyör tiplerinin hızlı bir şekilde devreye alınmasını sağlar. Bu tartım sistemi, kurumsal üretim yönetimi ve nakliye kontuarları için idealdir. Konveyörün uygun alanına monte edilen bantlı kantar sistemi ile ön ve arka merdane takımları arasında tartım alanı oluşturularak tartım işlemi gerçekleştirilir. Bant kantarları, işletmeler için üretim kontrolü ve nakliye kontuarları ile ideal tartım sistemleridir. Konveyör bant üzerinde uygun bir konuma kurulan bant kantarı sistemi, bir önceki silindir grubu ile bir sonraki silindir grubu arasında bir tartım alanı oluşturur. Bu, ürünlerin öncesi ve sonrası arasında tartım yapılmasını kolaylaştırır.

Bant Kantarları Nerelerde Kullanılır?

 

Kayış kantarları geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Bu bağlamda, çoğu endüstride sıklıkla tercih edilen tartım ürünüdür ve hareket halindeki ürünlerin kolayca ölçülmesi söz konusu olduğunda da talep görmektedir. Özellikle madencilik sektöründe gıda, enerji ve yapı kimyasalları ile birlikte granül, granül ve kırma malzemeler için kullanılmaktadır. Bu, ürün miktarlarının ve taşınan tüm malzemelerin anında taşınması açısından etkili bir araçtır. Başka bir yere taşınan ürünleri ölçmek için de yaygın olarak kullanılır. Araç kantarı üzerinde önceden belirlenen ağırlık birimlerinde ölçümler yapılır. Bu süreç, özellikle işletmeler için yükleme süresine ve nakliye sürecindeki tasarruflara öncelik verir. Bant kantarları işinizin hızı ve kontrolü söz konusu olduğunda en önemli ürünlerden biridir. PLC sistemi ve PID kontrolü ile aynı anda birden fazla malzeme tartılabilir. Ek olarak, zamandan tasarruf etmek sektörde faydalıdır.

 

Kayış Kantarı Montaj Görevleri Kayış kantarı montajı en garip süreçlerden biridir. Ayrıca montaj sürecinde tartım doğruluğunu sağlamak için dikkat edilmesi lazım olan noktalar vardır. Bas Tr ailesi olarak inşaatı bu hassasiyetler çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Eskimiş, gerilmiş, çatlamış veya deforme olmuş mevcut konveyör bantlar ölçüm hatalarına neden olabilir.

 

Günümüzde bant kantarları birçok endüstride ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Bant kantarları, hareketli bir konveyör sisteminde taşınan malzemelerin ağırlığını ölçmek için kullanılır. Mobil tartım, sistemden geçen ürün ve malzemelerin ölçülmesini kolaylaştırır. Her türlü konveyör tartılabilir. Ayrıca ucuz makine modifikasyonu ile konveyör tipi kısa sürede çalıştırılabilmektedir. Tüm bu işlemler hakkında ve makineler hakkında bilgi ve fiyat almak için aşağıda verilen linkten bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası