Astrolojide Satürn Burcu Nedir? Ne İşe Yarar?

Doğum Haritası Ücretsiz Natal Harita Hesaplama

İnternet üzerinde yayında olan pek çok ücretsiz doğum haritası hizmeti bulunduğunu görüyoruz. Bu uygulamalara baktığımızda, kimilerinin yalnızca konum ve açılara yer verdiğini, fakat bunların nasıl yorumlanması gerektiğini herkesin anlayacağı şekilde izah etmekte yetersiz kaldığını görüyoruz. Halbuki astrolojiyi yeterli düzeyde bilmeyen kişiler açıklamalı ve kapsamlı doğum haritası sonuçlarına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak detaylı açıklamaları sunan bir ücretsiz doğum haritası uygulaması olarak hizmet veriyoruz.

Bir zamanlar uzman astrologların manuel hesaplamalar yaparak uzun uğraşılardan sonra çıkardıkları doğum haritalarını, bu gün teknolojinin yardımı ile basitçe çıkarmak ve tüm detaylarını incelemek mümkün hale geldi.

En kısa tarifiyle ücretsiz bir yıldız haritası uzman astrologların sahip oldukları bilgilerin teknoloji ile birleşmiş ve özel programlara aktarılarak sunulan şeklidir.

Gök günlüğü denilen kitapçıklar belli tarihlere göre Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin bulunduğu yerleri tespit etmek için kullanılan teknik bilgilerden oluşur. Bu verileri inceleyerek, gezegen konumlarını görebilirsiniz buna rağmen, gerek harita çizmek ve gerekse elde ettiğiniz verileri okuma ve yorumlama konusunda yetersiz kalabilirsiniz. Haritadaki verilerin okunması ancak astroloji uzmanlarınca yapılması imkan dahilinde olan karmaşık ve zor bir iştir. Bu konuda bir astrologtan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilir ya da internet sitemizin ücretsiz doğum haritası hesaplama ve analiz programından yararlanabilirsiniz.

Natal (doğum) harita hesabı yapmak uzmanlık gerekliliği olan, herkes tarafından yapılamayacak bir işlemdir. Bundan dolayı sıradan bir kişinin kendi doğum haritasını çıkarması, gerekli astrolojik bilgilere sahip olmadan imkansızdır. Sevindirici tarafı şu ki, günümüzde bütün hesaplamaları kolayca yapabilen bilgisayar yazılımları mevcuttur. Biz de sitemizi kendi yıldız haritanızı kolaylıkla çıkarmanız için tasarladık.

Astrolojik işaretlerin kişisel yorum ve tahminlere dayalı kısımları olmakla birlikte, aslına bakarsanız genelde aynı şeyleri ifade eder. Bundan dolayı bire bir olmamakla birlikte farklı astrologların yaptıkları yorumlar bir birleriyle örtüşür.

Merkür, Venüs, Mars gibi gezegenlerin konumları her saniye değişse bile, doğum haritası doğum tarihi ve koordinata göre uzayın bir resmi niteliğinde olmasından dolayı değişmez ve sabittir.

Doğum haritası bir kişinin doğduğu saatte bulunduğu konuma (enlem/boylam) ilişkin astrolojik anlamda tesir özelliği olan Güneş ve diğer gezegenlerin dizilimlerini görmemize yarayan bir haritadır.

Gerekli astrolojik donanıma sahip olmadan da şahsınıza özel son derece detaylı doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için sadece doğduğunuz ana ait tarih ve saat bilgilerini ve doğduğunuz yeri formdan seçmeniz yeterlidir. Yıldız haritamı göster butonunu tıklamanız halinde saniyeler içerisinde haritanız ekranda görünecektir.

Doğum haritaları çıkarılırken ihtiyaç duyulan girdilerin doğru olması kesinlikle önemlidir ki, kimi hallerde birkaç dakikalık yanlışlığın bile bütün hesaplamayı yanlış çıkaracağını bilmek gerekir. Doğum haritalarının doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve açıklamalarının yapılabilmesi için, doğumun gerçekleştiği anın net olarak bilinmesi şarttır. astroasis.com sitemizde ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz doğum haritası hesaplama uygulaması da, gün, ay, yıl ve saat olarak giriş yapacağınız bu verilere göre kişiye özel yıldız haritası sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

Yükselen Burç Analizi ile Neler Öğrenebilirsiniz?

Web sitemizdeki yazılım sayesinde, hiç bir astroloji bilgisine sahip olmadan da yükselen burcunuzu (1. Ev) bulabilirsiniz. İzleyeceğiniz yol çok kolay. Tabi ki doğum saatinizi net olarak bilmeniz şartı ile. Sistemimizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz andaki saati doğum lokasyonunuzu girin, devamında aktifleşen göster butonunu tıkladığınızda hesaplama tamamlanacaktır.

Bilgi kirliliği fazla olan internette yükselen burç bulma metotları ile ilgili araştırma yaparken aynı yetersiz bilgileri veren çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun tespit edilmesi hususunda sağlıklı sonuç çıkaran sanıldığı gibi basit bir yükselen burç bulma cetveli bulunmamaktadır gerçekte. Gördüğünüz bir çizelgede, coğrafi konuma yer verilmiyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatte bir yükselen burç değişimi yapılıyorsa değer vermeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, timezone ve otomatik olarak yaz saati uygulaması kesinlikle gerekmektedir.

ASC Ascendant doğum anınızda coğrafi koordinatınıza göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca izafe edilen addır. 12 evden oluşan sisteme göre tertip edilmiş olan yıldız haritanızdaki birinci evinizdir. Genellikle insanlar kendilerini dış burçlarına göre ifade ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından farklı görünürler. Çünkü karşı tarafa verdiğimiz izlenim en çok yükselen burcumuz ile ilgilidir.

Bildiğiniz gibi, gün ışığından daha fazla yararlanmak maksadıyla belirli zamanlara göre saatler ileri ve geri alınır. Son dönemlerde bizim coğrafyamızda bu sistem kullanımdan kaldırılmış olsa da, yükseleni tespit edilecek kişinin doğduğu sene böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu ayrıntıya göre şekillendirilmelidir.

1. Evdeki burcun neyi ifade ettiği ve dışarıya nasıl bir imaj yansıttığı, hesaplama işleminden alınan bilgilerle birlikte verilmektedir. Bir doğum haritasında 1. Evin önemi dış burçtan (Güneş burcu) daha çoktur diyenler çoğunluğu oluşturuyor. Çünkü haritadaki birinci ev tespit edildiğinde tüm burç yerleşimlerinin diğer detayları da ortaya çıkacaktır. Doğum haritası okumalarında tahminler muhakkak 1. Evle ilişkilidir. Bu da yükselen burcun ehemmiyetini ortaya çıkaran en önemli bilgidir aslında. Doğduğunuz şehir ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle mutlak surette yükselen burcunuzu tespit edin. Bu hesaplama, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, nasıl bir imaj verdiğinizi daha çabuk bilme olanağınızı arttırır.

Yükselen burç ASC (Ascendant) bulunması için gök günlüğü çizelgelerinden yararlanılır. Bu kaynaklar ileri derece astroloji bilmeyenler için anlaşılma imkanı olmayan teknik bilgilerle doludur. Bu verilerden yararlanabilmek için astrolojik alanda uzmanlık seviyesinde bilgi sahibi olmak gerekir. 1. Evin hesaplanmasında kesin ve güvenli yöntemlerin başında bir astrologtan hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim uygulamamızı da bu niyetle güvenerek kullanabilir, yükseleninizi kesin bir doğrulukla hesaplayabilirsiniz.

Ücretsiz Güneş Burcu Raporu Çıkarma Servisi

Güneş, Güneş sistemimizdeki en büyük güç olduğu gibi, natal haritalarda da en parlak güç olarak görülür. Bu güçlü etki, öz benliğinizle ve hayatınız boyunca nereye doğru evrimleştiğinizle bağlantılıdır. Kapasitenizi dış dünya ile hangi yolla paylaştığınızı ortaya koymakla birlikte değerlerinizin, hedeflerinizin ve benlik duygunuzun ana yapısını oluşturur. Belli bir yaştan sonra, Güneş burcunuzla olan bağlantınız yükselir çünkü ilerleyen yaşlarda, gerçekte kim olduğunuz konusunda kendinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Güneş’in yer aldığı burcunuz temel yapınızı ve yaşantınızın iniş çıkışları boyunca stabil kalan kişilik özelliklerinizi belirler. Bu özellikler sizin dünyaya bakan içsel özelliklerinizdir. Gerçekte ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde bulunur ve aynı şekilde burçlardaki Güneş de benzersiz şahsi merkezinizi şekillendirir. Kişisel özelliklerinizi anlayabilmek için sitemizdeki Güneş burcu uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Ay Burcu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kendinizin yahut doğum bilgilerini bildiğiniz birinin duygusal yapısını anlamak için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama programından faydalanabilirsiniz. Şayet Ay burcunuzun ne olduğunu bilmeyi istiyorsanız doğum tarihi, saati ve yeri ile ilgili bilgilerinizi ilgili kutucuklara girmeniz gerekiyor. Son olarak Ay Burcumu Göster butonuna tıklayın. Şayet başka bir insana ait Ay burcu raporu verilerine ulaşmayı isterseniz o kişiye ait doğum anı bilgilerini, Ay’ın mevcut konumunu merak ediyorsanız, içinde bulunduğunuz ana ait zaman bilgilerini formdaki ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bununla beraber girilen tarihte Ay’ın hangi burçta olduğunu ve o konumda ne etkilerinin olduğunu görebilirsiniz.

Ay’ın yerleştiği burç içsel dünyamızı yönetiyor olmasından dolayı duygusal alanlarımızla alakalı birçok olay Ay’ın bulunduğu burçla tam anlamıyla ilgilidir ki, bize keyif veren şeyler ve alışkanlıklarımız dahi Ay burcumuzun tesirindeki konulardır. Hislerimiz üzerindeki tesiri nedeniyle hayatımızın tüm alanlarını gerçek manada etkisi altına alabilir fakat, en önemlisi insanlarla kurduğumuz ilişkiler üzerindeki etkisidir. Ay burcumuz bir anlamda sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme tipimizi ve duygusal anlamda rahatlama ihtiyaçlarımız da etkiler.

Ay’ın bir anlamda koruyucu bir şekilde Güneş etrafında dolaşması gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi korurken nasıl davrandığımızı, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu anlatır.

Astrolojik hesaplamaların genelinde olduğu gibi, Ay burcunun tespiti için de doğum anına ait verilerin kesin olarak bilinmesi istenir. Bu bölümün doğruluğu önemlidir, çünkü sadece küçük bir eksiklik çok farklı bir burcu gösterebilir, bu nedenle emin olmak için kesinlikle dikkatli davranılması gerekir. Bu bilgilere sahipseniz, sitemizdeki gibi güvenilir bir hassas hesaplama programı gerekli sonucu verecektir.

Duygularımızla ilgili hayli konuda etki sahibi olan Ay’ın haritadaki konumu astrologların özellikle inceledikleri başlıca konular arasındadır. Doğum haritasında, Ay’ın konumlandığı burç, bilhassa insanlara içgüdüsel olarak nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Merkür Burcu Nasıl Bulunur? Merkür Burcu Nasıl Hesaplanır?

Burçlardaki yerleşimine göre anlam kazanan Merkür burcu, potansiyel zekamızı ve bu zekamızı hangi tarafa yönlendirdiğimizi gösterir. Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim yöntemimiz üzerinde tesirli olduğundan, ve düşünce yapımızı şekillendirdiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünde etki sahibidir. Doğum haritasındaki Merkür, öğrenme, bilgileri bir araya getirme ve insanlarla fikir alışverişinde bulunma biçiminizi temsil eder. Merkür yerleşimimiz düşünce biçimimizi, yazı yazman yöntemimizi ve sosyal hayatta nasıl iletişime geçtiğimizi yönetir. Konumlandığı burca göre Merkür’den aldığınız astrolojik etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu öğrenme sitemizi kullanıp bu tespiti yapmanız gerekir. Biriyle ilk tanıştığınızda, gerçekte Güneş burcuyla değil, Merkür burcu ile muhatap oluruz.

Venüs Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Venüs’ün konumlandığı burç değerlerle ilgili olduğu için estetik anlayışımız ve maddi varlıklarımızla ilişkimizi yönetir. Astrolojik açıdan daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgi potansiyelimizi, şefkat gösterme biçimimizi, aşktan ne anladığımızı ve daha fazlasını anlatır. Aşık olduğunuz kişiyle aranızdaki romantik uyumu çıkarmak için Güneş burcu astrolojisini kullanmak iyi bir fikir olabilir ancak, Venüs burcu yorumu doğrudan doğruya aşkın kalbine inmenin en iyi yöntemidir. Venüs hareket ederken, 24 saatte ortalama 1° lik yol kateder. Bu, bir burçta neredeyse bir ay kaldığı anlamına gelir. Buna ek olarak on sekiz ayda bir kere retro haline girer ki, Venüs’ünüzü tam olarak belirlemenin en kestirme yöntemi doğum haritasından yararlanmak ve doğduğunuz günde hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır.

Mars Burcu Hesaplama Mars Burcu Nasıl Hesaplanır?

Diğerlerine bakarak Mars hızlı bir şekilde hareket eden gezegenlerden biridir ve hangi tarihler arasında gerileme hareketi yaptığına bağlı olarak iki – yedi ay süreyle burçlarda kalır. Bilindiği gibi Mars’ın tüm zodyağı dolaşması yaklaşık 24 ay sürer. Bu sürenin başlangıcını tam manada tespit edebilir, şu anda neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, ilerideki Mars döneminde nasıl harekete geçeceğiniz ve enerji seviyeniz ile ilgili ipuçları alabilirsiniz. Mars burcunuzun ne anlama geldiğini öğrenmek, harekete geçme yönteminiz ve motivasyon kazanmak için neye ihtiyacınız olduğuyla alakalı önemli bilgiler verir. Bu bilgi, enerji düzeyinizi artırmanıza ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Mars pozisyonunuzu kolay bir şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanmakta önemli derecede fayda vardır.

Jüpiter Burcu Analizinde Neler Var? Nasıl Hesaplanır?

Jüpiter’in konumlandığı burç sizin hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla bilgi verir, algısal genişliğinizi ve bilinç düzeyinizi yükseltme yollarını su üstüne çıkarır. Genişlemeyi temsil eden Jüpiter genelde bu özelliğinin beraberinde üst düzeyde doğruluk ta getirir. Jüpiter’in konumlandığı burcu anlamak, kendinize daha fazla şansı çekmenize imkan verebilir. Jüpiter’in astrolojik konumunu takip etmenin birden fazla yolunu kullanabilirsiniz. Online bir astroloji aracından faydalanarak tek işlemle Jüpiter’inizin konumlandığı burcu kolayca öğrenebilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmek durumundasınız. Ayrıca bir Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Astroloji haritanız elinizdeyse Jüpiter’inizin bulunduğu pozisyonu buradan da bakabilirsiniz. Eğer içerdiği manalarla beraber bu pozisyona detaylı şekilde göz atmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Astrolojide Satürn Burcu Nedir? Ne İşe Yarar?

Doğum haritalarında, Satürn’ün konumlandığı burç, kendimizi nasıl sınırlandırdığımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluklarımızı gösterir. Satürn burcu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi izah edebilir ve bununla beraber, doğal şekilde ifade etmekte zorluk çektiğimiz ve üstelik kişiliğimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret eder. Satürn, burçların herhangi birisinde ortalama iki sene altı ay konaklar ve başlangıçtaki pozisyonuna yeniden gelmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. Astrolojide bu geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir reşitlik göstergesidir. Bu, eşit yaş grubundaki kişilerin birbirine benzer hayat dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Sitemizde bulunan Satürn burcu hesaplama uygulaması vasıtasıyla Satürn’ün yerleştiği pozisyonu hesaplayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Bebek Bakıcısı
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu seo paket casibom