Arap Sağlık 2020: Koronavirüs ile mücadelede yapay zekadan destek

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai katılımcısı Arap Sağlık 2020 fuarı yapıldı. Arap Sağlık 2020’de çevrelerle mücadelede kullanılan son teknoloji ürünleri görücüye çıktı. Fuara koronavirüs gibi çocukların dünyalarıyla mücadelede kullanılan yapay zeka teknoloji damga vurdu.

Korona virüs ile dünyayı gezmeye devam eden topluluklarla mücadele konusunda yapay zeka kullanılarak üretilen çözümler sergilendi. Cleveland Hastanesi Acil Doktorları Enstitüsü Başkanı Doktor Jacques, euronews’e yaptığı emanetlerida depolama alanından daha önce durdurulmasında yapay zekanın hekimlere yardımcı olabileceğini belirtti.

Yine yapay zeka kullanan ve acil durum sürücüsüz bir şekilde hastaların evlerine ulaşabilen “akıllı ambulans” da Arap Sağlık 2020’de sergilendi.

Öte yandan başka yerlerde kullanılan yapay zeka kullanılarak şeker hastalığı sebebi ile organ kaybı yaşanmasının önüne geçilebileceği vurgulanda.

Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı Acil Servis Departmanı Yöneticisi Doktor Halime El Şehhi “Şeker hastalığı ile ortaya çıkan uzuv kesimi gibi görevlileri engelleyebiliriz.” adamak.

Fuarda yapay zeka ve kök parçaları çalışmaları ile kalp yoluyla elde edilen çözümler de sergilendi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası