Apple’ın WWDC 2023 etkinliğine artık saatler kaldı! iOS 17’nin tanıtılması bekleniyor, “One more thing…” denilip o çok merak edilen ürün de görücüye çıkabilir

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2023) bu gece neredeyse orada. Beklentiler, bu akşamki etkinliğin son yılların en büyük WWDC açılış etkinliklerinden biri olacağı yönünde. Bunun bir nedeni, Apple’ın aylardır “ya cehennem ya da gelecek” olarak anılan ilk karma gerçeklik kulaklığını bu etkinlikte tanıtmasının beklenmesi. Yeni Mac’ler, iOS 17 ve watchOS 10 için de dikkat çekici tahminler var. İşte WWDC 2023’ten neler bekleniyor…

1) APPLE SIGNATURE MIXED REALITY KULAKLIKLAR (AR/VR KULAKLIKLAR)

Apple’ın bir AR/VR kulaklığı geliştirdiği yıllardır söyleniyor. Aylardır bu başlığın gelişimi ve ne zaman tanıtılacağı hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı. Apple imzalı bu başlığın nihayet WWDC’de sunulacağı belirtiliyor. Ancak iddialara göre cihaz hemen değil, bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek.

elma

Apple imzalı başlığın özelliklerine geliyoruz. Başlık, ince ve hafif bir tasarıma sahip olmalı, bu nedenle rakip ürünlere göre daha rahat giyilmelidir. Hafifliğin, kalçanıza takılan ve bir USB-C kablosuyla kulaklığınıza bağlanan harici bir pil takımı tarafından sağlandığı düşünülüyor. Güya Apple, başlığın 200 gram civarında olmasını istiyor. Bu, alternatiflerinden önemli ölçüde daha hafif olacağı anlamına gelir.

İŞTE, APPLE’NİN KARIŞIK GERÇEKLİK KULAKLIĞININ İSTEĞE GÖRE ÖZELLİKLERİ

 • Pil ömrü yaklaşık iki saat olacaktır, ancak harici bir pil takımı kullandığı için piller daha uzun kullanım için değiştirilebilir.

 • Kulaklık hem sanal gerçekliği hem de artırılmış gerçekliği destekleyecek ve modlar arasında geçiş yapmak için fiziksel bir dijital taç benzeri düğme bulunacak.

 • Sızan tasarım bilgileri, başlığın alüminyum, cam ve karbon fiberden yapıldığını ve PlayStation VR 2 veya Oculus Quest 2 gibi diğer VR başlıklarından çok da farklı görünmediğini ortaya koyuyor. Benzer bir kayışla tutturulmuş şık bir ön vizöre sahip olacak. bir Apple Watch’a ve yüze yapışık bir ağa sahip olacaktır.

 • Sony’nin çift 4K microOLED ekranı, 120 derecelik bir görüş alanında yüksek çözünürlüklü içerik sunacak ve Apple, HDR için 5.000 nit parlaklık ve inç başına 4.000 piksel hedefliyor. Numaralı lensler kullanılabilir ve yerleşik lensler kullanıcının gözlerine uyacak şekilde ayarlanabilir.

 • Bir düzineden fazla kamera el hareketlerini, bacak hareketlerini ve yüz hareketlerini takip edecek ve kimlik doğrulama için iris taraması da mevcut. Örneğin, kullanıcılar ekrandaki bir öğeyi seçmek için bakabilecek ve etkileşim için hareketleri kullanabilecek.

 • Metin girmek için bir “havada yazma” özelliği olacak, ancak Apple, Apple TV’nin nasıl çalıştığına benzer şekilde, kullanıcıların bir iPhone ile metin girmelerine de izin vermeyi planlıyor.

 • Kameralar ayrıca artırılmış gerçeklik uygulamaları için ortamın haritasını çıkaracak ve LiDAR tarayıcılar da dahil edilecek.

 • Kulaklık, Mac’in ekranında ne olduğunu görüntülemek için bir Mac’e takılabilir.İçeride, sensörlere güç sağlamak için biri üst düzey çip ve diğeri düşük kaliteli bir çip olmak üzere iki adet Mac sınıfı M2 işlemci olacak.

 • AR/VR kulaklığı büyük olasılıkla xrOS adı verilen yeni bir işletim sistemini çalıştıracaktır. xr burada “genişletilmiş gerçeklik” anlamına gelir. xrOS, iOS kullanıcıları için tanıdık olacaktır.

 • Apple, cihaz için özel uygulamalar geliştiriyor. Safari, Fotoğraflar, Mesajlar, Haritalar, Apple Music, FaceTime ve daha fazlası 3D arayüz için optimize edilecek ve YouTube’un Meta Quest gibi bir cihazda çalışmasına benzer şekilde özelleştirilmiş bir 3D görüntüleme deneyimi aracılığıyla 2D iPad uygulamalarını çalıştırabilecek. 2.

 • Apple, egzersiz yaparken cihazı kullanmak isteyenler için kulaklık için özel bir Fitness+ uygulaması geliştiriyor ve sağlık özellikleri, kullanıcılara meditasyonlarda rehberlik edecek. Apple’ın özel bir TV uygulaması sunmayı planladığı ve içerik için Disney ve Dolby gibi şirketlerle ortaklık kurduğu söyleniyor.

 • Apple, mevcut içeriklerini karma gerçeklik için güncellemelerine yardımcı olmak için oyun geliştiricileriyle birlikte çalışıyor. Öte yandan FaceTime da odakta olacak. FaceTime, gerçek kişilerle bire bir sohbetleri destekleyecektir.

2) 15 İNÇ MACBOOK AIR

Apple’ın MacBook Air’in 15 inçlik bir sürümünü WWDC 23’te sergilemeyi planladığı bildiriliyor.

maca

Muhtemelen yeni 15 inç MacBook Air, Apple’ın geçen yıl tanıttığı M2 yongalarını kullanacak.

Daha büyük ekran dışında herhangi bir tasarım değişikliği yok.

3) YENİ MAC STÜDYO

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple şu anda M2 Ultra ve M2 Max çipli masaüstü Mac’leri test ediyor.Görünüşe göre bu masaüstü Mac’ler Mac Studio’nun yeni bir versiyonu olabilir ve Gurman bunu açıkça söylemese de bu cihazları öneriyor. WWDC’ye gelecek.

Mac

Kanıtlar, 15 inç MacBook Air ile birlikte piyasaya sürülecek ikinci cihaz olarak M2 Max ve M2 Ultra yongalara sahip güncellenmiş bir Mac Studio’ya işaret ediyor. Herhangi bir tasarım değişikliği planlanmamaktadır.

4)ios 17

Macrumors haberine göre iOS 17’nin kullanıcıların istek listelerinde yer alan “en çok istenen özelliklerden” bazılarını sunması bekleniyor.

Apple, iOS 16 ile widget’lar ve özelleştirme ayrıntıları içeren yeni bir kilit ekranı tanıttı.

ios

Tüm bunlara ek olarak, şirketin şimdi iOS 17’de daha da fazla özellik eklediği söyleniyor.

iPhone’u bir “akıllı ev ekranı” haline getirecek ve iPhone yatay konumdayken şarj aletine veya standa yerleştirildiğinde kontrol merkezi görevi görecek bir özelliğin olacağı söylendi.

Öte yandan Apple’ın Control Center’ı elden geçirdiği ve Dynamic Island’a daha fazla özellik eklediği söyleniyor. Ayrıca, kullanıcıların günlük etkinliklerini ve düşüncelerini izlemelerine ve kaydetmelerine olanak tanıyan özel bir günlük kaydı uygulaması sunma planları da var.

Apple’ın Sağlık uygulamasını iPad’e getireceğini duyurmasını da bekleyebiliriz.

Wallet, Find ve SharePlay uygulaması için yeni özellikler ve tasarım güncellemelerinin yanı sıra performans, verimlilik ve kararlılıkta iyileştirmeler yapılması planlanıyor.

Ayrıca yeni bir CarPlay arayüzü de bekleniyor.

Avrupalı ​​düzenleyiciler, Apple’ın dışarıdan yüklemeyi desteklemesini gerektiren bir yasa çıkardı. Bu nedenle, Apple’ın Avrupa’daki yandan yükleme uygulamalarına (resmi olmayan veya kaynaklı olmayan uygulamaları bir cihaza veya platforma yükleme süreci için kullanılan bir terim) destek sunarak Avrupalı ​​müşterilerin uygulamaları Avrupa dışından almasına olanak sağladığı düşünülüyor. zaman.

Apple, diğer ülkeler App Store’a alternatifleri zorunlu kılmadığından, yandan yüklemeyi dünya çapında yaygınlaştırmak yerine Avrupa’da sınırlamayı planlıyor olabilir.

5) xrOS

Apple’ın unvanı üzerinde çalışacak yazılımın xrOS olarak adlandırılacağı düşünülüyor. Muhtemelen, tüm Apple platformlarında olduğu gibi kulaklığın da uygulamaları indirmek için kendi App Store’u olacaktır.

ver

Yazılımın, el ve göz hareketleriyle kontrol edilen ekran öğeleriyle iOS benzeri bir arayüze sahip olması bekleniyor, ancak iPhone, iPad ve Mac ile bağlantı da mümkün olacak.

Kulaklık, özel uygulamalara ek olarak iPad uygulamalarını da çalıştırıyor olmalıdır.

6)MAKOS 14

Mac’lerde çalışacak yeni nesil yazılım olan macOS 14 hakkında çok az şey biliniyor. Apple, son birkaç yıldır macOS için Kaliforniya temalı adlar kullanıyor ve şu anda mevcut olan ad seçeneklerinden bazıları Rincon, Mammoth, Shasta, Farallon’u içeriyor. , Diablo, Sequoia , Sonoma, Grizzly ve Redwood. Apple, macOS High Sierra ve macOS El Capitan’da yaptığı gibi, daha önce ticari markasını almadığı bir ad da seçebilir.

macbook

macOS 14 özelliklerine gelince, Find, SharePlay ve diğer platformlar arası özelliklerde yapılan güncellemelerle iOS’a gelen aynı günlük tutma uygulamasını görebildik. Mac’e özgü hangi özelliklere sahip olabileceğimize dair henüz bir bilgi yok.

7) OS 10’u izleyin

Muhtemelen 2023’teki Apple Watch modelleri çok fazla güncelleme almayacak ve Apple, donanım özelliklerindeki eksikliği yeni yazılımlarla telafi edecek.

Bloomberg’den Mark Gurman, watchOS 10’u watchOS için “oldukça kapsamlı bir güncelleme” olarak nitelendirdi ve yazılımın dikkate değer yeni özellikler getireceğini söyledi.

elma izle

Muhtemelen, widget’lar watchOS 10 güncellemesinin büyük bir parçası olacak.Ayrıca Apple’ın, watchOS’un önceki sürümlerinde kullanılan “Görünüm” görünümüne benzer bir widget odaklı arayüzü geri getirmeyi planladığı da öne sürülüyor.

Yine öneriden anlaşıldığı kadarıyla Apple bilgiyi ön plana ve merkeze koyacak. Widget’lar, kullanıcılara Apple Watch’taki önemli bilgilere hızlı ve etkileşimli bir şekilde erişme olanağı sağlayacak.

Widget’lara herhangi bir saat yüzünden erişilebileceği ve kullanıcıların, smart stack’in iPhone’da nasıl çalıştığına benzer şekilde mevcut widget seçenekleri arasında geçiş yapabileceği iddia ediliyor.

Apple ayrıca Digital Crown ve yan düğmelerin özelleştirilmesine izin vererek uygulamalar veya ana ekran yerine widget’lara erişim sunabilir.

8) tvOS 17 VE YENİ HOMEPOD YAZILIMI

Etkinlik sırasında Apple’ın tvOS ve HomePod yazılımının yanı sıra iOS 17’nin yeni sürümlerini sergilemesi bekleniyor.

9) OLASI DİĞER DUYURULAR

Tüm önemli ürün ve yazılım duyurularına ek olarak, yaz renklerinde yeni iPhone kılıfları, iPad kılıfları ve Apple Watch kayışlarını da görebildik.

Apple’ın şu anda test etmekte olduğu bir özellik olan Apple Pay Later, WWDC’den sonra daha geniş çapta kullanılabilir hale gelebilir.

APPLE’NİN WWDC 2023 ETKİNLİĞİ SAAT KAÇTA, APPLE’NİN WWDC 2023 ETKİNLİĞİ NASIL İZLENİR?

Apple’ın WWDC 2023 etkinliği bu gece (5 Haziran) saat 20:00’de başlıyor.

Apple, WWDC açılış konuşmasını Apple Events sitesinde, Apple TV uygulamasında ve diğer cihazlarda, Apple Developer uygulamasında ve YouTube’da yayınlayacak.

resim (21)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ortaya çıkabilecek kafa karışıklıklarına çözüm bulundu! Şimdi görülebilirOrtaya çıkabilecek kafa karışıklıklarına çözüm bulundu! Şimdi görülebilir
İsveç'teki PKK/YPG destekçilerinden yeni provokasyon! İsveç’teki PKK/YPG destekçilerinden yeni provokasyon!
diyerek net bir mesaj verdi. ‘Önceliğimiz’ diye net bir mesaj verdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Bebek Bakıcısı
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu seo paket casibom