Apple’ın patronu Tim Cook’tan Çin’e ziyaret! İşte nedeni

ABD’nin Çin’e teknoloji alanında getirdiği yaptırımlar ve tedarik zincirlerindeki kesintilere ilişkin açıklamalara değinmekten kaçınan Cook, eğitimde kentler ile kırsal bölgeler arasındaki açığın boyutları için teknolojiden yararlanılmasımine diinektimine.

Cook, Apple’ın Çin’in kırsal eğitim baskınlarına yılda 100 milyon yuan (14,5 milyon dolar) destek vereceğini belirtti.

APPLE STORE’U ZİYARET ETTİ

Forum öncesinde 24 Mart günü Apple’ın Çin’de açılan ilk satış mağazası olan, Pekin’in Sanlitun kutlamaki Apple Store’u ziyaret eden Cook, burada mağazayı çalıştıran ve ziyaretle fotoğraf çektirdi.

Cook, 25-27 Mart tarihlerinde devam edecek forumda Başbakan Li Çiang ve üst düzey Çinli görevlilerin yanı sıra iş çevreleriyle temaslarda bulunacak.

Foruma Cook di ABD’den, yatırım şirketi Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, ilaç firması Pfizer’ın CEO’su Albert Bourla ve tüketici ürünleri şirketi Procter & Gamble’ın CEO’su Jon Moeller katılıyor.

ABD ile Çin arasında son dönemde artan gerilimlere rağmen Apple, Çin’de akıllı telefon satışlarında yüzde 22 ile en büyük paya sahip bulunuyor. Şirket, akıllı telefonlarının önemli bölümü taşeron geçişleri Çin’de üretmektedir.

Apple’ın ve anlaşmalı tekliflerin, Çin’e ilişkin jeopolitik risk algısının durumu ve Kovid-19 salgını döneminde uygulanan karantina önlemlerinin fabrika üretimi ve tedarik zincirlerini aksatması nedeniyle son dönem üretimi Vietnam ve Hindistan gibi çevreyi yaymak üzere tesislerde bulunduğunda gözleniyor. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu da oldu... Çok ilginç çalışma!  3D yazıcıda yapıldıBu da oldu… Çok ilginç çalışma! 3D yazıcıda yapıldı
İstanbul'da yaşayanlar dikkat!  'Başlıyor' deyip duyurdularİstanbul’da yaşayanlar dikkat! ‘Başlıyor’ deyip duyurdular
AK Parti'den Danisha'daki kullananlar sert tepki geldiAK Parti’den Danisha’daki kullananlar sert tepki geldi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası