Apple’ı sevindirecek nitelikte haber! “Bu hafta seri üretime girecek”

Apple’ın iPhone 15’in tasarımı ve özellikleri için çalmış olduğu düşünülürken, çip tedarikçisi TSMC’yle ilgili bir haber dikkatleri üstüne çekti. Uzak Doğu kaynaklı haber, teknoloji gündeminde ses getirdi. Bu haberin Apple’ı ise sevindireceği düşünülüyor.

“TSMC, 29 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLIYOR”

Tayvan ve Çin bölgesindeki yarı iletken, elektronik, bilgisayar ve yazışma endüstrileri için günlük bir gazete olan DigiTimes’ın haberinde yer edinen iddiaya bakılırsa, TSMC yeni nesil 3nm çip üretim sürecinin seri üretimine 29 Aralık Perşembe günü başlamış olacak. Böylece senenin başlarında 3nm seri üretiminin 2022’de başlayacağını söyleyen raporlara uygun olarak hareket etmiş olacak.


(Fotoğraf deposu: Apple)

Habere bakılırsa, TSMC’nin 29 Aralık’ta Cenup Tayvan Bilim Parkı’nda (STSP) 3nm üretim süreci teknolojisini kullanan çiplerin ticari üretiminin başlangıcını kutlamak için bir merasim düzenlemesi planlanıyor.

ÖNÜMÜZDEKİ YILIN BAŞLARINDA GEÇEBİLİR

Apple iPhone 14 Pro serisinde yer edinen A16 Bionic çipinde TSMC’nin 4nm üretim sürecini kullanıyor. Sadece teknoloji devinin önümüzdeki senenin başlarında 3nm’ye geçebileceği öne sürülüyor. Ağustos ayında çıkan bir rapor ise M2 Pro çiplerinin 3nm üretim sürecini temel alan ilk çipler olacağını iddia etmişti.

M2 Pro çipinin ilk olarak güncellenmiş 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’larda yer alması umut ediliyor. Muhtemelen güncellenmiş Mac Studio ve Mac mini modellerinde de yer alabilir.

Başka bir rapora bakılırsa üçüncü nesil Apple Silicon, M3 çipi ve iPhone 15’te kullanılması beklenen A17 Bionic, TSMC’nin hemen hemen kullanıma sunulmamış olan gelişmiş 3nm üretim sürecini temel alacak.

DigiTimes’ın haberinde, sanayi kaynaklarına atıfta bulunarak, 3nm üretim sürecinden çıkan çiplerin üretiminin, geliştirilmiş versiyonun üretimi başlayana kadar artmasının pek ihtimaller içinde olmadığı dile getiriliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Uyarı FBI'dan geldi! Bu duyuruya dikkatUyarı FBI’dan geldi! Bu duyuruya dikkat
Batman'a dönmeye başladılar! 1 milyonluk ev yaptırıp...Batman’a dönmeye başladılar! 1 milyonluk ev yaptırıp…
Terör örgütü PKK yanlıları, Paris'i savaş alanına çevirdiTerör örgütü PKK yanlıları, Paris’i harp alanına çevirdi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası