Apple’dan kötü haber geldi: iPhone 14 almak isteyenler beklemek zorunda kalacak! Teknoloji dünyası bu haberle çalkalanıyor

Apple, iPhone 14 modellerini eylül ayında görücüye çıkardı. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus standart iPhone modelleri olarak nitelendirildi ve genel tasarımları da iPhone 13 serisinin tasarımına benzetildi. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri için ise her şey daha farklıydı. Çentik yerine Dynamic Island diye bir ekran alanına yer veren ve böylece ekrandaki kamera deliklerini kapatan Apple, bazı verilere bakılırsa tüketicilerden pozitif geri dönüşler aldı. Son olarak iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’a olan talebin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e nazaran düşük olduğu iddia edildi, yazıldı ve çizildi. Şimdi ise Çin’deki fabrikasında koronavirüs ile savaşım eden Apple’dan mühim bir uyarı geldi. Teknoloji dünyasını sallayan bu haber iPhone 14 Pro yada iPhone 14 Pro Max sahibi olmak isteyen tüketicileri de üzecek.

İPHONE 14 VE DİĞER ÜRÜNLERİ ALMAK İSTEYENLERİN BEKLEMEK ZORUNDA KALACAK

ABD merkezli Apple şirketi, Çin’in Zhengzhou kentinde bulunan ve dünyanın en büyük iPhone fabrikası olarak malum Foxconn’da artan Kovid-19 vakaları sebebiyle “kısıtlı kapasite ile emek verme” uygulamasına geçilmesinin peşinden üretimde yavaşlama yaşandığını ve bu nedenle iPhone 14 ve öteki ürünleri almak isteyenlerin beklemek zorunda kalacağını deklare etti.

iPhone’un son çıkan modellerini almak isteyen müşterilerin uzun süre beklemek zorunda kalabileceğini belirten Apple, “Şu an, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max üretiminde öncesinden tahmin ettiğimiz rakamların haricinde düşüşler bekliyoruz. Müşterilerin, yeni ürünleri satın alabilmesi için daha uzun süre beklemesi gerekecek” açıklamasında bulunmuş oldu. Üretimin normale dönmesi için çalışmaların devam ettiğini de ifade eden Apple, “Her işçinin güvenlik ve sıhhat koşullarının sağlanması kapsamında tedarikçilerimiz ile üretimin düzgüsel şartlara dönmesi için yakından çalışıyoruz” dedi.

Çin’in Henan eyaletine bağlı Zhengzhou kentinde dünyanın en büyük iPhone fabrikasının da içinde buluduğu Zhengzhou Havalimanı Iktisat Bölgesi’nde 2 Kasım’da ‘sessiz yönetim’ adı altında yeni bir karantina uygulamasına geçilmişti. Karara bakılırsa, personelin endüstri parkından çıkışı yasaklanırken, araçların tesise giriş-çıkışları hususi izne doğal olarak olmuştu. Karantina uygulamasının 9 Kasım’a kadar süreceği açıklanmıştı.

FABRİKADAN KAÇMIŞLARDI

Zhengzhou’da yer edinen Foxconn şirketinin iPhone fabrikasında, kentte Ekim ayı içinde artan Kovid-19 vakaları sebebiyle katı tedbirler alınmıştı. Foxconn’un resmi toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, 19 Ekim itibariyle işçilerin yemekhanelerde yiyecek yemesi yasaklanmış, işçilerden yiyeceklerini kaldıkları yurtlara götürmeleri istenmişti. Görgü tanıkları, salgın tedbirleri sebebiyle toplu taşımanın işlemediği kentte, birçok işçinin sırt çantaları ve valizleriyle yaya şekilde memleketlerine dönmeye çalıştığını aktarmıştı.

ÇİN, “SIFIR KOVİD” STRATEJİSİNİ TERK ETMİYOR

Dünyanın geri kalanının aksine Çin, salgınla 2020 yılının başından bu yana ‘sıfır-Kovid’ stratejisi adı altında süratli temas takip edeni, sık aralıklarla kontrol, uzun soluklu karantina ve sokakların dezenfekte edilmesi benzer biçimde uygulamalara başvurarak savaşım ediyor. Çin’de iktidarı elinde tutan Çin Komünist Partisi’nin geçen ay düzenlenen 20. Ulusal Kongresi’nde ‘sıfır Kovid’ politikasının süreceği sinyali verilmişti. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Roketi, dünyayı paniğe sokmuştu! Çin'den yeni adımRoketi, dünyayı paniğe sokmuştu! Çin’den yeni adım
Bir anda etkili oldu: Her yer beyaza büründü!Aniden etkili oldu: Her yer beyaza büründü!
Son dakika: Koronavirüs kabusu devam ediyor! Bakan Koca uyardı... 'Aralık ayında...'Son dakika: Koronavirüs kabusu devam ediyor! Bakan Koca uyardı… ‘Aralık ayında…’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası