Apple’dan çok konuşulacak yeni patent: Kılıfa ihtiyaç duymayan bir iPhone çıkarabilir!

Gelecekteki iPhone’lar çizilmeye karşı çok dayanıklı olabilir ve kılıfa ihtiyaç duymaz mı? Görünüşe göre bu hiç de uzak bir ihtimal değil. Çünkü, AppleInsider raporuna göre; Apple, mevcut iPhone’larla aynı görünen ancak daha fazla aşınma ve yıpranmaya dayanabilen bir iPhone kılıfı yapmanın yollarını araştırıyor. Haberlere göre şirket artık bir patent aldı.

Apple, “Spatial Composites” adlı bir patent başvurusunda bulundu[Cep] telefonlar, saatler ve tabletler çeşitli yüzeylerle temas ederek cihazın yüzeyini çizebilir veya aşındırabilir” dedi.

Örneğin şirket, metalin eziklere, çizilmelere veya kırılmaya karşı özellikle dayanıklı olabileceğini, ancak bu metalin cihaza giren veya cihazdan çıkan radyo sinyallerini engelleyebileceğini söylüyor.

Apple, seramiğin çizilmeye karşı dayanıklı ve radyo sinyallerine karşı şeffaf olabileceğini söylüyor, ancak kırılgan olabileceğini vurguluyor. Plastiğe gelince, “radyo sinyallerini geçirebilir ve oldukça dayanıklı olabilir, ancak çizilmeye veya ezilmeye eğilimli olabilir.” Diyor.

İŞTE APPLE TARAFINDAN ÖNERİLEN ÇÖZÜM!

Apple’ın önerdiği çözüm ise kasa için birden fazla malzeme kullanmak. Ama elbette bu o kadar basit değil. Patentin tamamı ayrıca hangi malzemelerin karıştırılacağı ve bunun nasıl yapılacağı ile ilgilidir.

Örneğin Apple, aşınmaya dayanıklı öğelerin metal veya seramikten üretilebileceğini iddia ediyor.

Apple’ın patenti, her biri farklı faydalara sahip olan ancak aynı genel amaca hizmet eden farklı şekillerde “aşınmaya dayanıklı öğeleri” gösteren resimler içerir.

Ayrıca, bir iPhone’un arkasında bu öğelerin noktalı bir çizimi de yer almaktadır.

Ancak bu sadece bir çizim çizimidir. Çizimin göstermediği şey, malzemeler arasındaki mesafenin sadece 10 ile 100 mikron arasında olması gerektiğidir.

Patent, Christopher D. Preset dahil olmak üzere üç mucite aittir. Preset’in önceki çalışması, MagSafe sisteminde hem veri hem de güç iletimi sağlayan cam-seramik bileşenlerin kullanımını içeriyor.

Apple’ın bu patenti gerçeğe dönüştürüp dönüştürmeyeceği ise belirsiz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çalışanlarını uyaran haber Çalışanlarını “o konuda” uyardığı haberi dikkat çekti… Kendi programına karşı da uyardı.
Tanju Özcan'dan Abdüllatif Şener için çok sert sözler!Tanju Özcan’dan Abdüllatif Şener için çok sert sözler!
Muharrem İnce Muharrem İnce: “Çocuklarım hazır olun”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası