Apple’da şimdi de Evans Hankey depremi! Birçok üründe imzası vardı

Apple’da ayrılık rüzgarları gene esiyor. Kısa sürede firmanın satın almadan görevli başkan yardımcısı Tony Blevins, iddialara gore bir TikTok videosunda mesleği hakkında kaba bir yorum yapmış olup “Büyük göğüslü bayanları okşuyorum” diyince Apple’daki işini kaybetmişti. Bu haberden kısa bir süre sonrasında Nylah Boone adlı sözleşmeli bir Apple çalışanı, TikTok’ta viral olan “Teknoloji alanında çalışan siyah bir kızın hayatından bigün” başlıklı videosundan 1 ay sonrasında Apple’daki işinden olmuştu. Şimdi ise Apple’ın önder endüstriyel tasarımcısı Evans Hankey için ayrılık rüzgarları esiyor şeklinde görünüyor.

EVANS HANKEY APPLE’DAN AYRILIYOR

Bloomberg’den Mark Gurman’a gore Jony Ive’den sonrasında 2019’da görevi devralan Apple’ın endüstriyel tasarımdan görevli başkan yardımcısı Evans Hankey, gelecek yıl şirketten ayrılmayı planlıyor. Gurman, ayrılığın bu hafta teknoloji devinin içinde duyurulduğunu ve Hankey’nin meslektaşlarına önümüzdeki altı ay süresince Apple’da kalacağını söylediğini iddia etti.

APPLE’DAN EVANS HANKEY AÇIKLAMASI

Apple ise Hankey’nin çekilme ettiğini doğruladı. Bir sözcü yapmış olduğu açıklamada Apple’ın tasarım ekibinin dünyanın dört bir yanından ve birçok disiplinden uzman yaratıcıları bir araya getirdiğinden ve kıdemli tasarım ekibinin onlarca senelik deneyimi olan kuvvetli ilderlere haiz olduğundan bahsetti. Buna ek olarak Evans Hankey’nin geçiş süreci süresince çalışmaya devam etmeyi planladığını söylemiş oldu ve ona liderliği ve katkıları için teşekkür etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Serveti 110 milyar dolar eridi! Ancak tahtını kaptırmadıServeti 110 milyar dolar eridi! Sadece tahtını kaptırmadı
Zelenskiy o ülkenin liderini hedef aldı! Zelenskiy o ülkenin liderini hedef aldı! “Kişisel olarak güvenmiyorum”
Erdoğan'ın çağrısına Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi: Kanun teklifini destekle, ne referandumu…Erdoğan’ın çağrısına Kılıçdaroğlu’ndan cevap geldi: Kanun teklifini destekle, ne referandumu…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası