Apple ve Elon Musk arasında Twitter gerginliği! ‘Apple tehdit ediyor’

Elon Musk, devamlı olarak Twitter ve öteki firmalar hakkında vaka yaratan açıklamalar yapmasıyla son zamanlarda gündemden düşmüyor. Mavi tik ve firmanın üst düzey çalışanlarını işten kovmasıyla gündeme gelen Musk, son olarak Apple’la karşı karşıya geldi.

Elon Musk, Twitter hesabından Apple’ın kendisini “Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla” tehdit ettiğini duyurdu. Musk ek olarak Apple hakkında bazı açıklamalarda yapmış oldu.

‘APPLE BENİ TEHDİT EDİYOR’

Toplumsal medya hesabından paylaşım meydana getiren Elon Musk, Twitter’ın en büyük reklam verenlerinden birisi olan Apple’ın reklamlarının büyük bir kısmını geri çektiğini deklare etti. Musk, “Apple ABD’daki ifade özgürlüğünden nefret mi ediyor?” sorusunu sordu. Bu paylaşımdan ortalama 30 dakika sonrasında başka bir tweet daha atan Musk, Apple’ın kendisini “Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla” tehdit ettiğini iddia etti. Bu tehdidin nedenini bilmediğini söyleyen Twitter’ın CEO’su Musk, “bunun kulağa ön yargılı gelmediğini” belirterek Apple’ın kendisine komplo kurduğunu ima etti.

Ek olarak Musk, Apple’ın tüm uygulama satın alımlarından gizlice %30 vergi aldığını belirterek hem uygulamalardan para kazandıklarını hem de ifade özgürlüğünü kısıtlamaya çalıştıklarını belirtti.

Apple yetkilileri hemen hemen Musk’ın iddiaları hakkında bir izahat yapmadı. Twitter’ın kısa sürede App Store’dan kaldırılıp kaldırılmayacağını da merak mevzusu olmaya devam ediyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Siber vatan'ın koruyucuları sanal ve dijital sistemlerin güvenliğini sağlayacak‘Siber vatan’ın koruyucuları sanal ve dijital sistemlerin güvenliğini sağlayacak
Esad’dan sürpriz hamle! PKK/YPG şokta! Yakıtlarını kesti…Esad’dan sürpriz hamle! PKK/YPG şokta! Yakıtlarını kesti…
Kız yurdunda doğum günü kutlaması zehroldu! Ölü hayvan şoku: Kız yurdunda doğum günü kutlaması zehroldu! Ölü hayvan şoku: “Arkadaşlarımız kustu”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası