Apple için dikkat çeken iddia! 2023 yılında…

Gelen iddialarla beraber Apple’ın Vietnam planı ortaya çıkmış şeklinde görünüyor. Nikkei’nin haberine bakılırsa, ABD’li teknoloji devi Washington ile Pekin yönetimi içinde yaşanmış olan ve giderek artan “teknoloji gerilimi”nin ortasında üretim üssünü Çin’den uzaklaştırmaya devam eden Apple, Vietnam’ı gözünü kestirdi.

İŞRE APPLE’IN VİETNAM PLANI

Habere bakılırsa Apple, 2023 senesinde MacBook üretiminin bir kısmını Vietnam’a taşımayı planlıyor. Yakın kaynaklara bakılırsa ise şirket, mayıs ayı civarında Vietnam’da MacBook üretmeye başlaması için en büyük tedarikçisi Tayvanlı Foxconn ile anlaştı.

Bir kaynak, “MacBook üretim değişikliklerinden sonrasında, Apple’ın tüm amiral gemisi ürünleri temelde Çin’in ötesinde bir üretim yerine daha haiz olacak… Hindistan’da iPhone’lar ve Vietnam’da MacBook’lar, Apple Watch ve iPad’ler. Apple’ın şu anda istediği, tüm ürünlerinin üretiminin en azından bir kısmı için ‘Çin dışı’ bir seçenek.” dedi.

Apple’ın daha ilkin ortalama iki senedir MacBook üretiminin bir kısmını Vietnam’a taşıma planları üstünde çalmış olduğu ve ülkede bir kontrol üretim hattı kurduğu bildirilmişti.

HİNDİSTAN DETAYI

Kaynaklar, Apple’ın bu yıl ve gelecek yıl Hindistan’daki iPhone üretimini mühim seviyede artırmayı hedeflediğini de söylemiş oldu. İddialara bakılırsa şirket bunu Hindistan’ı cihazları için başka bir mühim üretim üssü haline getirmek amacıyla meydana getirecek.

Daha önceki bir rapora atıfta bulunarak, Apple’ın ek olarak AirPods ve Beats kulaklık üretiminin bir kısmını Hindistan’a taşımayı hedeflediği de söyleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Onları özlediniz mi? Geri gelebilirler!Onları özlediniz mi? Geri gelebilirler!
Erdoğan Erdoğan “Oğluna haiz çık” diye seslendi: Kendine başka anne babalar arıyor
Düğününe 1 ay kala meydana gelen kaza, Onur'un hayatını kararttıDüğününe 1 ay kala meydana gelen kaza, Onur’un yaşamını kararttı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası