Anne babalara müjde! Gelişen teknolojiyle bu da oldu: İşte “bebek ağlaması tercümanı”

Teknoloji her geçen gün geliyor. Teknoloji geliştikçe gerçek olamayacak kadar şaşırtıcı ürünler de ortaya çıkıyor. Bu ürünlerden birisi dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı olarak malum ve Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023’te sergilendi. Ürün ise suni zeka destekli bir bebek ağlaması tercümanı.

BEBEK AĞLAMASI TERCÜMANI ANNE BABALARIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRABİLİR

Mashable’ın haberine bakılırsa; Tayvanlı bir şirketi tarafınca sergilenen suni zeka destekli bebek ağlaması tercümanı ebeveynlerin gereksinimlerini çözmelerine destek olmayı amaçlıyor. Beşiğe yada bebek otomobiline takılabilen yumuşak silikon kaplı aygıt, firmanın patentli teknolojisini kullanarak bir bebeğin ağlamasını çözümleme ederek “hastalık endeksinde” bulunan dört ihtiyaçtan birini belirliyor. Bu dört gereksinim ise “açlık, kirli bez, uykulu ve rahatlık ihtiyacı” olarak sıralanıyor.

Bebeğin ağlamaya başlamasıyla 10 saniye içinde çevirinin geldiği belirtilirken, aygıt kullanıldıkça çevirinin daha doğru olacağı kaydediliyor.

Aygıt ek olarak sağlıkla ilgili detayları kaydedebiliyor, bir bebeğin ne kadar uykulu yada rahat bulunduğunu algılayabiliyor ve hatta otomatikman yatıştırıcı müzik çalabiliyor. Mesela, cihazın otomatikman bir ninni yada “patentli rahim sesi” çalabildiği söyleniyor.

Bunun haricinde uyku yardım ışığı, ebeveyn ses kaydı, uygulamada bebek bezi envanteri ve bebek bezi değişiklik bildirimi, Alexa desteği ve gece lambası benzer biçimde özellikler de var.

Suni zeka destekli bebek ağlaması tercümanı ve onun benzer biçimde cihazlar anne babaların işini (bilhassa de gelecekte) kolaylaştıracak benzer biçimde görünüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yüzde 700'e varan zam! Oyunculara kötü haberYüzde 700’e varan zam! Oyunculara fena haber
Bu çiftin hayatı 'bir yalanla' kabusa döndü! "Gaflete düştük"Bu çiftin yaşamı ‘bir yalanla’ kabusa döndü! “Gaflete düştük”
Baba ve oğlu kuyuya düştü! 10 saat sonra acı haberBaba ve oğlu kuyuya düştü! 10 saat sonrasında acı haber

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası