Android’de 60 uygulamada virüs bulundu: 100 milyon kez indirildiler

Yapılan incelemelerde toplam sayı indirme 100 milyonu geçen 60 Android bilgisayarı amaçlı kötü amaçlı yazılımlar keşfedildi. Uzmanlar virüs bulunan korumaları tavsiye ediyor.

Bir antivirüs şirketi Android tabanlı akıllı cihazlardaki yeni kontrolünü paylaştı. Yapılan incelemelerde 60’dan fazla veri kötü amaçlı yazılım tespit edildi.
Bu 60 giriş toplam miktar indirme ise 100 milyonun üzerinde. McAfee ekibi Goldoson adındaki kütüphaneyi kullanımının tehlikeli olduğunu açıkladı. Bu kütüphaneyi kullanan geliştiriciler istemeden de olsa kullanıcılarını tehlikeye attı.
Goldoson yüklendikten sonra bir cihazda yüklü olan uygulamalar, WiFi ve Bluetooth bağlantılı cihazların geçmiş ve biriktirdikleri GPS konumları hakkında veri topluyor.
Kütüphane kullanıcıları izin almadan da arka planda reklamlara tıklayabiliyor. Bu da kullanıcıları dolandırıcılık mağduru haline getiriyor.
En fazla indirme hızlarına sahip etkileyici uygulamalar ise L.Point with L.Pay, Swipe Brick Breaker, Money Manager Expense Budget, GOM Player, Live Score, GOM Audio ve Compass 9.
Bu öğrenmelerin 100 puan fazlası Google Play Store üzerinden indirilirken, yaklaşık 8 milyonu Kore’nin önde gelen uygulama mağazası ONE Store’dan indirildi. Etkilenen uygulamalara buradan göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası