Android kullanıcıları dikkat! Bu 5 uygulamadan hemen kurtulun

Android kullanıcılarının dikkatli olması ihtiyaç duyulan uygulamalara bazen yenileri ekleniyor. Zararı dokunan yazılım içeren bu uygulamalar kişisel bilgilerimizi yada finansal bilgilerimizi tehdit ediyor. Bu yüzden her gün oldukça sayıda şahıs siber saldırganların kurbanı oluyor. Sadece mağdur duruma düşmemek, banka hesabınızın tehdit altına girmemesini sağlamak adına hemen yapmanız ihtiyaç duyulan bir şey var.

BU UYGULAMALARDAN HEMEN KURTULUN!

Amsterdam merkezli Threat Fabric isminde bir şirket, yeni bir bankacılık Truva Atı hakkında uyarıda bulunmuş oldu. Firmanın blog gönderisinde, Sharkbot olarak adlandırılan Truva Atı’nın Android kullanıcılarının giriş bilgilerini, hesap numarasını ve finansal bilgilerini çalmak için tasarlandığını belirtti. Ek olarak, Truva Atı’nın meşru bir uygulama benzer biçimde görünerek kullanıcıları pusuya düşürdüğü bilgisi verildi. Bu da tehlikeli oldukları anlamına geliyor. O 5 uygulama ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Recover Audio, Images & Videos – 100 bin indirme
  • Codice Fiscale 2022 – 10 bin indirme
  • Zetter Authentication – 10 bin indirme
  • File Manager Small, Lite – 1000 indirme
  • My Finances Tracker – 1000 indirme

MAĞAZADAN GİDİNCE TELEFONUNUZDAN KALDIRILMIYOR

Şirket, fena amaçlı yazılımların uygulama mağazalarından kaldırılması için lüzumlu raporlamaları yaptığını aktarıyor. Sadece bir uygulamanın uygulama mağazasından kaldırılması, onun telefonunuzdan kaldırıldığı anlamına gelmiyor. Bu nedenle, cihazınızda bu uygulamalardan biri yüklüyse hemen kaldırmanız gerekiyor.

(*5*)ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Twitter’da “mavi tik” tutarı belli oldu
Hasan Atilla Uğur'dan canlı yayında gündem olacak sözler! İşte Abdullah Öcalan'a kurduğu ilk cümleHasan Atilla Uğur’dan canlı yayında gündem olacak sözler! İşte Abdullah Öcalan’a kurduğu ilk cümle
Çavuşoğlu'ndan net sözler: İadesini istiyoruz!Çavuşoğlu’ndan net sözler: İadesini istiyoruz!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası