Ameliyat asistanı, kargocu ya da müfettiş: Dubai robotları hangi şekillerde kullanıyor?

Robotlar hızla yaşamımızın bir park haline geliyor ve Dubai, dünyanın en akıllı topluluklarından biri olmak için teknolojiyle şekillenen, geleceği düşünen şehir olmayı koruyanlar. Dubai robotlarının gittikçe daha önemli bir rol oynadığı bir şehir olmak istiyor.

Robotik yuvaları Birleşik Arap Emirlikleri’nde üretimden cerrahiye, güvenlikten doğuma birçok yaşamsal organizmayı etkiliyor.

Dubai Gelecek Laboratuvarları’nın direktörü Halifa El Kama, Dubai Gelecek Vakfı’nda euronews’e şöyle konuştu: ‘Dubai bu evi 20 yıl önce, kentte yaşayanların konutunu daha fazla konfor getirmek için dijital hizmetler sunarak basladı. İstedikleri gibi diğerlerinin düzenlemelerini artırmak için robotların cihazlarından yararlanmaya çalıştırmanız.”

Robot kimyasına etkisi

Sağlık sektörü robotun temel yardım hizmetleri önemli sunuculardan biri. Dubai Hastanesi’nde Robotik Cerrah ve Üroloji Danışmanı Dr. Yaser Saedi, satış alanında robotik cerrahi eğitim alan ilk doktor. Halihazırda, NASA tarafından üretilen 4. nesil bir robotik sistem kullanıyor. Da Vinci Xi’nin şu anda mevcut olan en gelişmiş sistem olduğu düşünülüyor.

Dr. Yaser, yardımcı cerrahlara karmaşık islemleri yapmada yardımcı olduğunu, invazif cerrahiyi en aza indirdiğini ve robotik kolların daha doğru ayarlalar yaptığını söylüyor.

Euronews’e konuşan Dr. Yaser, “Klasik cerrahinin, laparoskopik ve robotik cerrahiye kıyasla getirileri azaldı. Daha az kan kaybı, daha iyi sonuç, daha hızlı kurtarma ve bunlar gibi diğer bütün unsurlar robotik sistemle geliştiriliyor. Dolayısıyla laparo doskorohirakyolav cerrahirakyolav cerrahirakyolav cerrahirakyolavğal ve cerrahların çoğu yavaş yavaş robotik cerrahiye doğru kayıyor.” oynamak kullanıyor.

Yapay zeka ve dijitalleşme şirleti DG World, endüstriyel otomasyon, ileri ulaşım çözümleri ve robotik ürünler sunuyor. Şirket, endüstriyel endüstri otonom sistemlerine geçişinden yararlanarak, sürücüz taşıtlar, küçük teslimat araçları ve robotik kollar geliştiriyor.

Boston Dynamic’in otonom robot köpeği, veri toplamak için suç mahalleri gibi yüksek görevli alanları inceleyerek teftiş görevini yerine getiriyor.

DG World’ün Genel Müdürü Matthias Krause, “Robotiğin, özellikle Boston Dynamic’in robot köpeklerinin yararları önemli ölçüde arttı. Nükleer santral görevlilerinin ilgilendiğini gördü. Radyasyon seviyesini izlemek, anlamak için insanları her gün radyasyon altında tutmak istemiyorsunuz. da başka sivil görevlerde ve farklı şekillerde nasıl kullanımlarını araştırıyor.Alanların gelişmiş bir şekilde ve tekrar tekrar tuşlarını isteyen Dubai Gümrükleri ile temasları kurduk.

Bilinçli bir kent

Arious Holding’in Singularious projesi robotiği ve yapay zekayı bir sonraki sıradaki akıllı şehrin bir adımını taşıyor. Grup, Birleşik Arap Emirliklerinde sahibi için düşünen ve gözetleyen, toplulukları nasıl oluşturduğumuzu yeniden tanımlamaya ayarlı, ilk bölgesi kentini yaşamaya ve yaşadıklarına yardımcı oluyor.

Singularious’un Yönetim Kurulu Başkanı ve Eltizam Grup’un Tepe Yöneticisi Chris Roberts uygulamalarını şöyle anlatıyor: “Gelecek için yeni kentler oluşturmak ve inşa etmek istiyoruz. Kentler artık geleneksel yapılara değil, yapay zekaya dayanıyor. Bilinçli bir kent yapay zeka yoluyla kendi sahibi için düşünen bir kenttir. Bu hayat tarzı, şehirleri nasıl koruduğumuz ve çevremize dönük şehirleri nasıl yönettiğimiz konusunda önemli etki yaratacak bir şey.”

SingularityNet’in CEO’su ve Singularious’ta Baş Bilim İnsanı Dr. Ben Goertzel, sosyal insansı robot Sofia, müzik robotu Desdemona ve sağlık robotu Grace’in yaratılmasına yardımcı oldu. Euronews’e konuşan Goertzel, “Çoğu akıllı yerde olan aslında, belirli görevleri yerine getiren bir tür akıllı cihaz toplama. oynamak kullanıyor.

Yapay Genel Zeka ve Gelecek

Dr. Bence bu, çevreye yönelik olarak çevrelerimizle gördüklerini oluşturmanın, telefonda yazmaktan, konuşmaktan, Alexa ya da başka bir şey kullanmaktan çok daha doğal bir yolu olacak.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası