Alzheimer için umut veren keşif: İlk belirtiler gözlerde ortaya çıkıyor

ABD’li bilim insanları Alzheimer hastalığına ilişkin yeni bir sonuç yayınladı. Buna göre,hastalığın ilk belirtileri gözlerde ortaya çıkıyor. Çalışma hastalığını erken tespitine dair de umut verici bir gelişme olarak gösteriliyor.

Son araştırma Alzheimer’ın erken teşhisine dair bir gerçeği ortaya çıkardı. ABD’li bilim insanları, 14 yıl boyunca 86 farklı insandan retina ve beyin dokusu örnekleri topladı.
CNN International’ın haberine göre, bu şirket kadar yapılmış en geniş alanlardan biri oldu.
Sağlıklı ağızdan alınan bu böcekler, hem başlangıçevresinde hem de ileri düzeyde Alzheimer hastalığı olanlarla karşılaştırıldı.
Ortaya çıktıktan sonra, hastalığın ilk belirtilerinin gözlerde görüldüğünü gözlemleyin.
Çalışmalar, Alzheimer hastalarının gözlerinde erken yaştaki yıpranmaların gözlemlenmesi ve beyindeki bazı hücrelerde da azalma görülmenü ortaya koydu. Bu sayede yapılacak yeni göz testleriyle artık gebeliğin erken saptanması mümkün olabilir.
Alzheimer hastalığını son dönemde hızlandırılmış durumda.Son olarak ABD Gıda ve İlaç Dairesi, hastalığını azalttığı görülen yeni bir ilacı onaylamıştı.
Kullanım için onay verilen ilaç, hafıza ve düşünmedeki zayıflamayı yavaşlatabileceğini gösteren, açıklamanın ilk örneği olarak gösteriliyor.
Ancak tahmini, tedaviyi yürütücü olmadığını, sadece hastalığın ilerlemesini ölçülebilir şekilde yavaşlatacağını vurguluyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası