Almanya’dan Microsoft hakkında “tekelleşme” incelemesi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Federal Kartel Dairesi’nden (The Bundeskartellamt) yapılan soruşturma, soruşturma ile “Microsoft’un piyasa varsayımı için büyük yapılara sahip bir şirket olarak belirlenip belirlenemeyeceğine” kararın verileceği bekleniyor.

Almanya Federal Kartel Dairesi Başkanı Andreas Mundt, Microsoft’un geleneksel olarak Windows ve Office işletim sistemleri ile işletim sistemleri ve ofis yazılımlarında güçlü bir yöneticiye sahip olduğunu vurguladı.

Mundt, Microsoft’un piyasa ölçütleri sınırlarının ötesine geçebilmekte tespit edilmesinde bunun için rekabeti elde etmek için erken harekete geçmeyi geçmelerini sağladığını kaydetti.

Federal Kartel Dairesi, Ocak 2022’de Google’ın ana şirketi Alphabet’i piyasa varsayımı rekabet için çok önemli olarak sınıflandırmıştı. Mayıs 2022’de ise Facebook’un sahibi Meta ve Temmuz 2022’de Amazon, söz konusu konuşmaya dahil olmuştu.

Bu arada, Ocak 2021’de Almanya’da dijital yolcule ilgili antitröst yasasında yapılan görevlilerin gittikleri yerlerle işletmelerin pazar hakimiyetini belirleme ve rekabete karşı bazı uygulamalar yasaklama konusunda Federal Kartel Ofisi’ne da verili fazşlatı henüz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası