Alaska’da mahsur kalan adam yeni iPhone özelliği ile kurtarıldı: Test edilmiş oldu

iPhone 14 ile beraber gelen Uydu ile Acil SOS hususi durumunun, iPhone 14 sahiplerinin hücresel yada WiFi bağlantısı olmadığında uydu bağlantısını kullanarak acil servislerle iletişime geçmesine olanak sağlamak için tasarlandığı söylenmişti. Bugün, iOS 16.1’in çıkışıyla beraber kullanıma sunulan Uydu ile Acil SOS hususi durumunun gerçek hayatta kullanıldığına dair bir haber ulaştı.

TELEFONUNU KULLANARAK KURTULDU

Macrumors’un haberine bakılırsa, ABD’nin Alaska eyaletinin kırsal bir bölgesinde mahsur kalan bir adam, iPhone 14’ün Uydu ile Acil SOS hususi durumunu kullanarak sağ salim kurtarıldı.

Aktarıldığı kadarıyla eyalet yetkilileri, Noorvik’ten Kotzebue’ye bir kar aracıyla gezi eden insanın mahsur kaldığına dair uyarıyı 1 Aralık’ta, sabahın erken saatlerinde aldı. Herhangi bir bağlantı kuramadığı soğuk ve uzak bir yerde olduğu belirtilen insanın yetkililere haberdar etmek için ise iPhone 14’ündeki Uydu ile Acil SOS hususi durumunu etkinleştirdiği öğrenildi.

Apple’ın yeni özelliğnin şimdilik Şimal ABD’da kullanılabildiği aktarılırken, yakında Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık’a da geleceğinin bilgisi verildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Müşteriler hayatlarının şokunu yaşadı! O anlar gündem olduMüşteriler hayatlarının şokunu yaşadı! O anlamış olur gündem oldu
Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın sevgilisi her şeyi anlattıDüzmece hekim Ayşe Özkiraz’ın sevgilisi her şeyi söyledi
Üçlü tehlike dolaşımda... Hepsi birbirine karıştıÜçlü çekince dolaşımda… Hepsi birbirine karıştı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası