Akıllı telefonların da mı sonu geliyor? ‘Cep telefonunun babası’ndan çok konuşulacak sözler!

Cep telefonunun mucidi Martin Cooper, aslında “Geleceğin kablolar nasıl olacak?” soruya yanıt verecek nitelikteki demecini geçen ayın hemen başında yaşıyor. Cooper, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde CNBC’ye konuşan Cooper, çok konuşulacak sözlere imza atmıştı.

“BİR GÜN TELEFONLAR CİLDİMİZE ENTEGRE CİHAZLAR HALİNE GELECEK”

‘Cep telefonunun babası’ bir gün derimizin içindeki takılı cihazlara sahip olacağımızı söylemişti. Cooper’a göre, bir gün bilgisayarlarımıza entegre cihazlar haline gelecek.

O zamana göre 1973’te ilk telefonu icat eden Martin Cooper, “Gelecek nesil telefon kulaklarının derilerinin altına yerleştirecek” dedi. Cooper, “vücudumuzun mükemmel bir şarj cihazında bulunduklarından” bahsederek, bu tür şarj cihazlarının kullanılması gerekmeyeceğini söyledi.

Cooper, “Yemek yediğinizde vücudunuz enerji üretiyor, değil mi? Yemek yediğinizde vücudunuz enerji üretiyor. Bu kulaklığı kullanmanız için çok az bir enerji gerekiyor” diye ekledi.

Cooper’ın sözleri, bedenlerimizin güçlü mikroçipler ve sensörlerle güçlendirildiği, insanlığın olası bir aşamasına ilerliyor. Örneğin Elon Musk’ın Neuralink’i gibi birçok girişim, bilgisayarları insan beyniyle birleştirmeyi hedefleyen teknolojiler geliştiriyor.

Cooper, günümüzde akıllı telefonların çok sayıda uygulama ve insan yüzünün eğimine uymayan bir ekrana çok karmaşık hale geldiğini belirtti. Cooper, “Ne zaman bir telefon görüşmesi yapsam ve kulaklığım olmasa, bu düz malzemeyi yavaş yıpranma dayamak ve kolumu garip bir yerde tutmak zorunda kalıyorum” dedi.

Cooper, telefonların bugün olduğu gibi uzaktaki bilgisayarların büyümesini asla hayal ürünü olarak kullanmadığını söyleyerek şöyle konuştu;

“50 yıl önce gerçekten ilkel bir dönemdi. İnternet yoktu, büyük ölü entegre devreler yoktu, dijital kameralar yoktu. Bir gün toplanan bir kamera ve ansiklopediye dönüşeceği fikri hiç aklımıza gelmemişti.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yemeklerinize sağlık ve lezzet katacak!  İşte mutfakların yıldızı en iyi airfryerlarYemeklerinize sağlık ve lezzet katacak! İşte mutfakların yıldızı en iyi airfryerlar
Hüseyin Baş seçimlerden çekildiklerini açıkladı!Hüseyin Baş seçimlerden çekildiklerini açıkladı!
Tacizciye sokak ortasında meydan günü!  Çığlıklarını duyan koştuTacizciye sokak ortasında meydan günü! Çığlıklarını duyan koştu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası