Açıkladı! İşte yapay zeka ChatGPT’ye göre Türkiye’nin en iyi 3 üniversitesi

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT son dönemde gündemde. Çok sayıda yanıt veren ChatGPT, Türkiye’nin en iyi 3 üniversitesini sorduğumuzda nasıl bir yanıt verdi! Kullanarak, aşağıdaki tırnak içinde yer alan kısmının tamamının ChatGPT tarafından yazıldığını belirtelim.

CHATGPT’YE GÖRE TÜRKİYE’NİN EN İYİ 3 ÜNİVERSİTESİ

“Türkiye’nin en iyi üniversiteleri konusunda farklı kaynaklar farklı sıralamalar sunabilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul’da bulunan ve dünya sıralamalarında da yer alan bir üniversitedir. Fen, mühendislik, sosyal bilimler bilim, eğitim, sanat ve doğa bilimleri gibi birçok alanda lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

odtu

ODTÜ, Ankara’da bulunan ve Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biridir. Bilim, mühendislik, sosyal bilimler ve ekonomi bölgelerinde eğitim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)

itu

İTÜ, İstanbul’da bulunan ve mühendislik, fen, mimarlık, işletme, sosyal bilimler ve beşeri bilimler gibi birçok alanda eğitim veren bir üniversitedir. Türkiye’nin en köklü ve saygın üniversitelerinden biridir.

Bu sıralama, özellikle araştırma faaliyetleri ve uluslararası düzey ölçme gibi faktörlere göre belirlenmiştir. Ancak her öğrencinin farklı özelliklerine göre bir üniversiteyi tercih etmesi mümkündür.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bayraktar Kızılelma ve Bayraktar Akıncı kol uçuşu gerçekleştirdiBayraktar Kızılelma ve Bayraktar Akıncı kol uçuşu gerçekleştirdi
“Maaşları 25 bin lirayı buldu” diyerek açıkladı! Atama tarihi…
Yapıcıoğlu'nun Türk bayrağı ile ilgili sözleri gündem oldu!  'Kürt'ü kışkırtıp...'Yapıcıoğlu’nun Türk bayrağı ile ilgili sözleri gündem oldu! ‘Kürt’ü kışkırtıp…’

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası