ABD’nin Utah eyaletinde dikkat çeken yasak! 18 yaşın altındakiler…

Utah Valisi Cox, dün 18 yaş sahiplerinin sosyal medya platformlarına katılmadan önce bir vasinin iznini gerektiren Utah Sosyal Medya Düzenleme Yasası’nı imzaladığını duyurdu. Vali Cox yasayla ilgili sosyal medya üzerinden geçmişte; ‘sosyal medyanın reşit olmayan çocuk ve gençlerde, kullanım ve diğer psikolojik rahatsızlıklara neden olduğunu, bu tip yayılmaya devam ettiğini’ ifade etti.

Yasa, sosyal medya platformlarının; Tüm Utah sakinleri için yaş doğrulaması yapması, reşit olmayanlara yönelik tüm reklamları yasaklaması, reşit olmayan kişinin takip etmediği veya arkadaş olmadığı kişilerden direkt mesaj olarak yasaklamasını, 18 yaş gruplarına ait hesapların aramalarında görünmemesini ve 18 yaşın altındakiler için sitelerini 22.30- 06.30 saatleri arasında kapatmasını kapsıyor .

1 MART 2024’TE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

1 Mart 2024 tarihinde girerken yasanın ayrıca sosyal medya platformlarının ebeveynlerine gençlerin hesaplarına erişim izni vermesini gerektirecek. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Seoart, yetenek avına çıktı!Seoart, yetenek avına çıktı!
Kılıçdaroğlu'na oy verecek mi?  Ağıralioğlu canlı yayında açıkladıKılıçdaroğlu’na oy verecek mi? Ağıralioğlu canlı yayında açıkladı
Muharrem İnce'den bir paylaşımdan sonra Peş peşe gelen haberler!Muharrem İnce’den bir paylaşımdan sonra Peş peşe gelen haberler!

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası