AB’den Apple’a rekabet kurallarını ihlal suçlaması – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Spotify’ın şikayeti ile 2 yıl önce yürüttüğü rekabet soruşturmasında Apple’a yöneltilen suçlamaların kapsamının genişletildiğini ve şirketin yeni suçlamalarını içeren resmi itiraz beyanı gönderildiğini açıkladı.

Açıklamada, komisyon’un daha önceki suçlamalarındaki açıklamalar Apple’ın müzik uygulama geliştiricilerine kendi ödeme teknolojisi dayatması ve alternatif abonelik hizmetleri hakkında bilgilendirme paketini muhafazası olduğu anımsatıldı.

Son yüklemenin, Apple’ın müzik uygulamalarına daha düşük maliyetli çekirdek seçenekleri hakkında bilgilendirmeyi ve tercihi dağıtma sözleşmeleri dayatması ile ilgili olduğu belirtilen nokta, Apple’ın söz konusu davranışın AB’nin darbeyi yaydığı ifade edildi.

AB, 2021 yılında Apple’ı müzik açıklamalarına hakim çıkışı kullanmakla suçlamıştı.

AB çevresindeki faaliyet gösteren işletme sektörlerinde rekabete aykırı bir durum olup olmadığını denetleme yetkisi AB Komisyonu’nda bulunuyor.

Komisyon, söz konusu soruşturmalarda rekabete aykırı bir durum olup olmadığını değerlendiriyor.

Rekabete zarar verecek durumların tespit edilmesi halinde AB Komisyonu, bu duruma son veriyor ve kısıtlamalara yüksek para cezaları uyguluyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası