ABD’den flaş yasak kararı! Güvenlik kaygısıyla…

BBC’nin haberine bakılırsa, ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC), Çinli teknoloji şirketlerinin ürettiği yeni kontakt ekipmanlarının satışını ve ithalatını yasaklayan yeni kuralları oy birliğiyle kabul etti.

“ULUSAL GÜVENLİK TEHDİTLERİNDEN KORUMAK İÇİN DEVAM EDEN EYLEMLERİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI”

FCC’nin Başkanı Jessica Rosenworcel, yapmış olduğu yazılı açıklamada, “yeni kuralların, halkı telekomünikasyon kapsamındaki ulusal güvenlik tehditlerinden korumak için devam eden eylemlerin mühim bir parçası bulunduğunu” kaydetti.

Rosenworcel, FCC’nin “güvenilmeyen kontakt ekipmanlarının ABD sınırları içinde kullanılmasına izin verilmemesini sağlayarak ulusal güvenliklerini korumaya emin” bulunduğunu açıkladı.

Ürünlerinin ithalatı ve ülkede satışı yasaklanan teknoloji şirketleri içinde Huawei’nin yanı sıra ZTE, Hikvision, Dahua ve Hytera de yer ediniyor.

Çin’de devlete ilişkin sivil ve askeri amaçlı nezaret ekipmanı üreticisi Hikvision şirketi ise yapmış olduğu açıklamada, ürünlerinin ABD için herhangi bir güvenlik tehdidi oluşturmadığını savundu.

Hikvision şirketinden meydana getirilen açıklamada, “Karar, ABD ulusal güvenliğini korumak için hiçbir şey yapmayacak sadece ABD’deki minik işletmeler, mahalli yetkililer, okul bölgeleri ve bireysel tüketicilerin kendilerini, evlerini, işlerini ve mülklerini müdafaasını daha fena ve daha pahalı hale getirmek için oldukça şey meydana getirecek.” ifadelerine yer verildi.

Öte taraftan, söz mevzusu yasakların geriye dönük olmadığı ve listelenen firmaların daha ilkin ABD’de satışı onaylanmış ürünlerinin satışının devam edeceği sadece bu izinlerin de ilerleyen süreçlerde iptal edilebileceği belirtiliyor.

Eski Başkan Barack Obama döneminde, Çinli telekomünikasyon firmalarının ABD pazarına erişimini sınırlamak için benzer kararlar alınmış, bu tutum Donald Trump ve mevcut ABD Başkanı Joe Biden’in yönetiminde de devam etmişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iPhone ve diğerlerine meydan okudu! Herkes bunu konuşuyoriPhone ve diğerlerine meydan okudu! Hepimiz bunu konuşuyor
İnfial yaratan görüntüler, ünlü isimlerden tepki yağdı! 'Hiçbir avukat savunmak istemedi'İnfial yaratan görüntüler, meşhur adlardan tepki yağdı! ‘Hiçbir avukat korumak için çaba sarfetmek istemedi’
Canlı yayında cinayet itirafı! Katilleri bakın kim çıktıCanlı yayında katliam itirafı! Katilleri bakın kim çıktı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası