ABD’de o eyaletten TikTok kararı! Yasaklayan ilk yerel yönetim oldu

Montana Valisi Greg Gianforte, sosyal medya uygulaması TikTok’u “eyalet sakinlerinin özel bilgilerinin ifşa edilmesini engellemesi nedeniyle” yasaklayan bir yasa tasarısını imzaladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde TikTok’u yasaklayan ilk yerel yönetim olan Montana’da Vali Gianforte, “Çin Komünist Partisi’nin TikTok’u Amerikalıları gözetlemek, mahremiyetlerini ihlal etmek ve kişisel verilerini, özel verilerini toplamak için kullandığı iyi belgelenmiştir. ve hassas bilgiler.” değerlendirmesini yaptı.

TikTok uygulamasını sunan Google Play Store ve App Store gibi platformlar, 1 Ocak 2024’te yürürlüğe giren yeni eyalet yasasının ihlal edilmesi durumunda günlük 10.000 dolara kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Aralık 2022’de devlet tarafından işletilen cihazlarda Tiktok kullanımını yasaklayan Gianforte, yeni yasanın “kullanıcıların kişisel bilgilerini veya verilerini bir yabancı düşmanına veya bir ülkede ikamet eden bir kişi veya kuruluşa aktaran herhangi bir sosyal medya uygulamasını” kapsayacak şekilde genişletileceğini söyledi. yabancı düşmanı olarak tanımlanan ülke”.

ABD Başkanı Joe Biden, federal hükümet kolluk kuvvetleri, ulusal güvenlik ve güvenlik araştırmaları için sınırlı istisnalar dışında, yaklaşık 4 milyon hükümet yetkilisinin şirket cihazlarında TikTok kullanımını yasaklayan yasayı Aralık ayı sonlarında imzaladı. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD başına 10 milyon dolar ödül koydu.
YSK açıkladı!  Seçimlerde yıldırım kararı: Tüm seçmenlere...YSK açıkladı! Seçimlerde yıldırım kararı: Tüm seçmenlere…
TBMM'de bir ilk!  Rakam netleşti: 335 kişi var…TBMM’de bir ilk! Rakam netleşti: 335 kişi var…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası