5 parmağında 5 mikroçip: Temassız adam cüzdan taşımıyor

İtalya’da Mattia Confetti adlı bir teknoloji uzmanı, eline tam beş farklı mikroçip taktırdı. Temassız ödemelerde kullanılan farklı NFC çipleri sayesinde İtalyan bilişimci artık cüzdan, kredi kartı ya da kimlik taşımadığını söyledi.

İtalyan bilişimci Mattia Confetti, cildinin altına implant ettirdiği toplam 5 mikroçiple bu konuda ülkesinde bir ilke imza attı.
Confetti Temassız NFC çipleriyle cüzdanına veda ettiğini söyledi.
Confetti, “Temassız çip teknolojisi ödemelerde devrim niteliğinde. Artık yanımda kimlik, cüzdan ya da kredi kartı taşımıyorum.” diye konuştu.
Bununla birlikte, İtalyan siber güvenlik uzmanı, mikroçiplerin gelecekte sinir sistemi hastalıklarının erken teşhisinde bile kullanılabileceğini belirtti.
Confetti, “Bu mikroçipler mesala Elon Musk’ın neuralink beyin çipi gibi sistemlerle iletişim sağlayabilir. Beyin fonksiyonlarını yakından inceleyip, gizemlerini çözebiliriz.
Bu teknoloji, insanlar ve makineler arasında uyumlu bir gelecek inşa edilmesinde kullanılabilir. Makineler, gelişen teknolojiyle insanlığa hizmet edebilir.” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası