13 Temmuz’da New York Borsası’nda açılış gongunu Martı çalacak – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tüm onayları vermesinin ardından hisseleri MRT koduyla işlem görmeye başlayacak olan Martı’nın 13 Temmuz’da katılacağı tarihi törenle Türk bayrağı New York Borsası’nda dalgalanacak.

Dolayısıyla Martı, kuruluşundan 4 yıl sonra hisseleri New York Borsası’na kote olan Türkiye’nin en genç teknoloji girişimi olarak tarihe geçecek.

Türkiye’de paylaşımlı, elektrikli ve yeşil ulaşımı daha da genişletmek isteyen Türkiye’nin tek tam ölçekli mobilite şirketi Martı, sermayesini artırmak ve daha fazla kaynak yaratmak için yaklaşık bir yıl önce New York Menkul Kıymetler Borsası’na (NYSE) kote olma sürecini başlattı. bu hedefle.

DEVLER LİGİNDE MÜCADELE EDECEĞİZ

Martı’nın dünyanın önde gelen şirketlerinin kote olduğu New York Borsası’nda işlem görecek olması, Türk teknoloji girişimlerinin (start-up) dünya ligine yükselmesinin de önünü açacak.

Martı’nın dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden biri olma başarısında en büyük paya sahip olan çalışanları, New York Borsası’na kote olduklarında da hissedar olacaklar.
Martı çalışanlarına dağıtılan hisse senedi opsiyon miktarının halka arz değerlemesine göre yaklaşık 200 milyon TL olduğu açıklandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası