Yeni Bir Covid Nefes Testi Ümit Veriyor, Sadece Yaygın Kullanım Hala Uzak Olabilir

Son Guncelleme : 16 Nisan 2022 | admin


Besin ve İlaç İdaresi’nden sonrasında, koronavirüs enfeksiyonları yakında bir nefes nefesi ile işaretlenebilir. ilk nefese dayalı Covid-19 testine izin verdi Perşembe günü ABD Birleşik Devletleri’nde.

InspectIR Covid-19 Breathalyzer’ın acil kullanım yetkisi, daha çok nefese dayalı tanılama ve bununla birlikte yeni solunum testleri geliştirmeye yönelik senelerce devam eden arayışta anlamlı bir kilometre taşıdır. Kovid, uzmanlar söylemiş oldu. Uzmanlar, nefese dayalı benzer birçok Covid testinin ilki olma ihtimalinin yüksek bulunduğunu söylemiş oldu.

Kendi koronavirüs testini geliştiren Davis, California Üniversitesi Disiplinlerarası Araştırma ve Stratejik Girişimler destek rektör yardımcısı Cristina Davis, “Bunun, nefes analizinin tüm alanı için hakikaten coşku verici bir gelişme bulunduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu ileriye doğru atılmış büyük bir adım.”

Sadece bilim adamları, nefes testlerinin hala gerçek dünyadaki zorluklara niçin bulunduğunu ve bu hususi cihazın birkaç ergonomik sınırlaması bulunduğunu söylemiş oldu. Testleri yapmak için ihtiyaç duyulan makine büyüktür – ortalama bir valiz boyutundadır – ve yalnızca sıhhat uzmanları tarafınca denetlenen eğitimli operatörler tarafınca kullanılabilir.

Frisco, Teksas merkezli minik, beş kişilik bir şirket olan InspectIR Systems’e nazaran, her makinenin saatte yalnızca ortalama 20 numune işleyebildiği göz önüne alındığında, geniş ölçekli tarama için birçok cihaza gereksinim duyulacaktır.

Şirket, testleri için yüksek doğruluk oranları gösterdi, sadece bazı uzmanlar, bu kontrol yöntemini onaylamadan ilkin FDA’ya uygulanmasının altında yatan verileri incelemek istediklerini söylemiş oldu.

Ek olarak, cihazların kullanılabileceği birçok sıhhat hizmeti ortamı ve mobil kontrol sitesi, artık yaygın olarak kullanılabilen öteki süratli testleri esasen benimsemiştir. InspectIR yetkilileri, nihai fiyatlandırma planlarının hemen hemen belirlenmediğini söylemiş oldu.

InspectIR Systems’in kurucularından John Redmond Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, ilk cihazların piyasaya çıkmasının 10 ila 12 hafta sürebileceğini söylemiş oldu. Şirket, haftada ortalama 100 aygıt üretmeyi planladığını söylemiş oldu. FDA’ya göresadece üretimin bu seviyeye ne süre ulaşacağı derhal belli değildi.

Emory Üniversitesi ve Georgia Enstitüsü’nde pediatrik hematolog ve biyomühendis olan Dr. Wilbur Lam, “Tüm pandemi için bu tür testleri düşünüyorduk ve ilkinin onaylanmasını bekliyorduk” dedi. Teknoloji ve Covid testleri mevzusunda uzman.

“Şeytan, bu şeyin ne kadar yararlı olacağını hakikaten belirlemek için ayrıntılarda” dedi.

Pek fazlaca hastalık, soluduğumuz bileşikleri değiştiren fizyolojik değişikliklere niçin olur ve uzun süredir ilgi odağı olmuştur. nefes testlerinin geliştirilmesinde Akciğer kanserinden karaciğer hastalığına kadar fazlaca çeşitli hastalıklar için.

Pandemi başladığında, fazlaca sayıda araştırma ekibi Covid hastalarının nefesindeki benzersiz kimyasal kalıpları belirlemeye çalışmaya başladı ve birçok bilim insanı ve şirket, büyük insan gruplarını süratli ve invaziv olmayan bir halde taramak için kullanılabilecek nefes tabanlı koronavirüs testleri geliştiriyor. virüs.

Bazı Covid nefes testleri halihazırda pilot programlarda kontrol edilmiş yada öteki ülkelerde kullanım için yetkilendirilmiştir, sadece InspectIR Breathalyzer ABD Birleşik Devletleri’nde piyasaya çıkan ilk aygıt olacaktır.

Aleti kullanmak için hastalar kimyasal çözümleme aletine bağlı karton pipete üfler. Bay Redmond, “Bir kutu içinde bir kimya laboratuvarı,” dedi. Bay Redmond, sonrasında beraber Kovid’in bir “nefes izini” oluşturan beş uçucu organik bileşiğin yada VOC’nin seviyelerini çözümleme ettiğini söylemiş oldu. (InspectIR, beş bileşiğin ne işe yaradığını açıklayamadığını söylemiş oldu.) Şirket, sonuçların üç dakika içinde teslim edildiğini söylemiş oldu.

UMass Chan Tıp Okulu’nda moleküler biyolog ve kontrol uzmanı olan Nathaniel Hafer, “Bu hakikaten süratli ve oldukça etkisi altına alan” dedi.

Virüsü saptamak için kullanılabilecek örnek türlerini genişletmek “hakikaten kıymetli” diye ekledi. “Hepimiz fazlaca kolay bir burun örneği sağlayamaz.”

Şirket sponsorluğunda 2,409 asemptomatik insan üstünde meydana getirilen bir çalışmada, alkol ölçerin duyarlılığı yüzde 91 idi, kısaca bir PCR testinde virüs için pozitif kontrol eden kişilerin, aygıt bunların yüzde 91’ini ihtimaller içinde pozitif olarak işaretledi. FDA tarafından yayınlanan belgeler Yüzde 99’luk bir özgüllüğe sahipti, kısaca bir PCR testinden negatif netice alanların yüzde 99’unda herhangi bir virüs emaresi tespit etmedi.

Cenup Kaliforniya Üniversitesi Keck Tıp Okulu’nda klinik mikrobiyolog olan Susan Butler-Wu, cihazın performansı hakkında daha bağımsız veriler ve tam olarak hangi bileşikleri saptadığına dair daha çok detay görmek istediğini söylemiş oldu.

“VOC’lerin kullanımı enfeksiyon teşhisi için iyi gelişmemiştir” dedi. “Daha çok gerçek dünya verisi almadan hastaları teşhis etmek için kullanmaktan kendimi rahat hissetmezdim.”

Bilim adamları, bazı gıdaların ve maddelerin nefes testlerini bozabileceğini belirtti. Ve InspectIR Breathalyzer’ın talimatları, insanların teste girmeden önceki 15 dakika içinde herhangi bir tütün ürünü yememesi, içmemesi yada kullanmaması icap ettiğini belirtir. Şirket, testi pozitif çıkanların da sonucun bir PCR yada benzeri bir testle onaylanması icap ettiğini söylüyor.

Hakikaten de, nefes testlerini kullanmanın en ümit verici yolu, süratli bir tarama aracıdır – pandemi esnasında yaygın hale gelen fazlaca güvenilir olmayan ısı ekranlarının daha doğru bir versiyonu, Dr. Lam dedi. Nefes testlerine atıfta bulunarak “Size hakikaten bir teşhis koymuyorlar” dedi. “Size hastalıkla uyumlu bir biyokimyasal model veriyorlar.”

InspectIR, analizörleri sıhhat tesisleri ve mobil yada açılır kontrol siteleri işleten firmalar de dahil olmak suretiyle öteki işletmelere kiralamayı umuyor. Kurucu ortaklar, havaalanlarındaki yolcuları yada bir ofis binasındaki işçileri kontrol etmek için kullanılabileceğini belirterek, ustalaşmış spor liglerinden ve gezi endüstrisindeki şirketlerden şimdiden ilgi bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Firmanın kurucularından Tim Wing, “Günde bir defadan fazla burun sürüntüsü yaptıkları her yerde, biz fazlaca uygunuz” dedi.

Cihazın fiyatlandırması hemen hemen kesinleşmedi, sadece kurucu ortaklar Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, kontrol başına ortalama 10 ila 12 dolar içinde bir maliyete dönüşen lisanslar yada abonelikler sunmayı umduklarını söylemiş oldu.

Bay Wing, cihazın onaylanmasının ertesi günü Cuma günü, “Dün bizim için büyük bir domino taşıydı” dedi. “Tüm bu şeyler gitmeye hazır değil, hemen hemen tanımlanmadı.”

Şirket, bugüne dek 2,7 milyon dolar topladığını ve Pfeiffer Vacuum’un ilk üretim ortağı olacağını söylemiş oldu.

Comments are closed.