Yardım Merkezi, Sacramento Kent Merkezindeki Toplu Çekimden Etkilenen İnsanlar İçin Cal Expo’da Açılıyor – CBS Sacramento


SACRAMENTO (CBS13) – Pazartesi günü, Cal Expo’da, salgından etkilenen her insana yardım sunan bir aile yardım merkezi açıldı. Pazar günü Sacramento şehir merkezinde ölümcül kitlesel çekim.

Destek, cenaze düzenlemelerinin yapılmasına yardımdan, polisten gelen bilgilerin işlenmesine ve devam eden travma danışmanlığına erişime kadar uzanır.

DAHA FAZLA OKU: Elk Grove Ailesi, GoFundMe Cenaze Bağış Kampanyasını Dondurduktan Sonra Kurtis’i Aradı

Hayatta kalan birinin mecburi söylediği bir kaynak.

Lisa Fine, “Ne süre başka bir toplu silahlı hücum vakasını duysam, dizlerimin üzerine düşüyorum ve hakkaten oldukca üzülüyorum” dedi. “Bu oldukca üzücü ve yeniden yeniden olmaya devam ediyor ve bizim ulusumuzda olmamalı.”

Lisa, toplu bir silahlı saldırının merkezinde olmanın iyi mi bir şey bulunduğunu biliyor. Las Vegas’taki 2017 katliamından sağ kurtuldu.şapka 59 ölü ve beş yüzden fazla yaralı bıraktı.

Pazar günkü saldırının tanıklarına ve hayatta kalanlara tavsiyesi: Derhal destek alın.

Lisa, “Bu sebeple travma bir iki gün sonrasında durmuyor” dedi. “Yaşamın süresince sürer.”

DAHA FAZLA OKU: Sacramento Grupları Ölümcül Toplu Çekimin Ardından Gerginliği Azaltıyor: ‘Yani Misilleme Yok’

Sacramento’daki aile yardım merkezi bu yardımı sağlıyor.

“Kimi zaman travma insanların üstüne gizlice girer. Neler bulunduğunun bilincinde değiller,” dedi Sacramento İlçesindeki Kurban Şahit Programı program yöneticisi Nina Acosta. “Kabuslar ve bunun şeklinde şeyler görmeye başlayabilirler. Bu yüzden bunu desteklemek için buradayız.”

Mahremiyeti korumak için, yalnızca çekimden etkilenenlerin içeri girmesine izin verilir. Acosta, kapıdan girenler içinde kurbanlar, aile üyeleri ve Pazar günkü toplu çekimin tanıkları bulunduğunu söylemiş oldu.

“İnsanları bu şeylerden bazılarını çözmeye çalışmak için derhal danışmanlıkla bağlantı kuruyoruz şu sebeple birçok insan şu anda hala şokta” dedi.

Las Vegas saldırısından sağ kurtulduktan beş yıl sonrasında Lisa, hala cevaplardan oldukca soruyla kaldığını itiraf ediyor.

“Ne süre yeterlidir?” dedi. “Bu toplu katliamlara ne süre çözüm bulacağız?”

DAHA FAZLA HABER: İyileşen Toplum: Şehir Merkezindeki Sacramento Sakinleri ve İşçiler Toplu Çekimden Sonra Hala Çaresiz

Aile yardım merkezinin Cuma gününe kadar açık kalması planlanıyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası