Sonia Chang-Diaz, Lowell’daki kampanya izini sürüyor


LOWELL — Eyaletin bir sonraki valisi için ön seçim 6 Eylül’e kadar olmayacak fakat adaylar şimdiden kampanya yolunda.

Pazartesi günü, Demokrat aday ve eyalet Senatörü Sonia Chang-Diaz, D-Boston, seçmenler ve mahalli liderlerle bağlantı oluşturmak için şehirdeydi. Mahalli radyo istasyonu için bir röportajdan sonrasında, Chang-Diaz, Okul Müdürü Joel Boyd ile Lowell Lisesi’ni gezdi. Oradan Coalition for a Better Acre İcra Direktörü Yun-Ju Choi ile bir araya geldi ve UMass Lowell’da bir sınıfa konuştu.

Chang-Diaz, Okul Caddesi’ndeki Kamboçya Karşılıklı Yardım Derneği’ni gezerek şehre yapmış olduğu geziyi tamamladı.

Gezisi süresince Chang-Diaz, değişik kurumlar içinde mevcud entegrasyon ve topluluk ruhundan etkilendiğini söylemiş oldu. Lowell seçmenleri için mühim olan mevzularda da ortak noktalar vardı.

Gün süresince ortak temalar, konut krizini ele almak ve yetişkinler ve çocuklar için erişilebilir eğitim fırsatlarına haiz olmaktı.

Chang-Diaz, “Bunlar, eyaletteki birçok toplulukta yankılandığını gördüğüm gerçekler ve bu yüzden Lowell ile öteki geçit toplulukları arasındaki ortak sebebi görmek hakkaten sıçradı.” Dedi.

Bir senatör olarak Chang-Diaz, eyalet çapındaki okul bölgelerine ek 70. Bölüm finansmanı getiren 2019 Talebe Fırsatı Yasasını desteklediğini söylemiş oldu.

Lowell’da 70. Bölüm fonunun 2023 mali senesinde ortalama 178.6 milyon $’dan 200 milyon $’a çıkması umut ediliyor. Para, mevcut okul öncesi koltuk sayısını artırmaya ve öğrenciler için sosyal-duygusal destek hizmetlerini artırmaya destek olacak.

Chang-Diaz, “Bunlar, adayların seçim döngüsünden sonrasında seçim döngüsü hakkında konuştuklarını duydukları şeyler” dedi. “Fakat bu şeylerin, girmek için savaştığımız dolarlarla okul sisteminde gerçek olmaya başladığını görmek, hakkaten sevindirici.”

Ek olarak Chang-Diaz, okul öncesi koltuklarını artırmanın ileriye dönük cesaret verici bir adım bulunduğunu, sadece bunun evrensel anaokulunun peşinde kaldığını söylemiş oldu. Vali olarak, eyaletteki tüm sakinlere borçsuz devlet kolejinin sağlanmasını da isterdi.

“Burada kampanya yürüttüğüm şey, Massachusetts’teki her çocuk için hakkaten evrensel, uygun fiyatlı, erken eğitim ve bakımdır, böylece bu tür bir erken eğitime erişiminiz, içinde yaşadığınız posta koduna yada rengine bağlı değildir. cildinizin ya da ailenizin ne yaptığını,” dedi Chang-Diaz.

Konut cephesinde, Chang-Diaz, konut stokunu artırmanın ve bayındır düzenlemelerini ele almanın yollarını bulmak istediğini söylemiş oldu, bu da hem insanların haiz olması hem de kiralaması için uygun fiyatlı birimlerin inşa edilmesini kolaylaştıracak.

Şimdiye kadar, Chang-Diaz, Demokrat eyaletten Lowell’den Sens. Ed Kennedy ve Acton’dan Jamie Eldridge’in yanı sıra Acton Eyalet Temsilcisi Dan Sena da dahil olmak suretiyle bölgenin seçilmiş bazı yetkililerinin desteğini aldı.

Chang-Diaz ve Başsavcı Maura Healey, Demokratik biletle valilik için yarışıyor. Görevi arayan Cumhuriyetçiler içinde eski eyalet temsilcisi Geoff Diehl ve işadamı Chris Doughty yer ediniyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası