Colbrelli, yaşam kurtaran ICD cihazını implante etmek için ameliyattan sonrasında eve gidiyor


Sonny Colbrelli, geçirdiği deri altı defibrilatörü (ICD) implante etmek için geçirdiği ameliyattan sonrasında hastaneden taburcu edildi. Volta a Catalunya’da çöküş.

Bahreyn Muzaffer binici oldu Padua Üniversitesi Kardiyoloji Kliniğine kabul edildi 26 Mart Cumartesi günü, Sant Feliu de Guíxols’da göğüs kompresyonları ve defibrilasyonu içeren 1. aşamanın bitiminde kardiyak aritmi için acil tıbbi tedavi gerektirdikten beş gün sonrasında.

Vakası takip eden günlerde, iyileştiği Girona hastanesinde meydana getirilen ilk testler, oldukça fazla bir şey olmadığını gösterdi. endişe nedenisadece çöküşünün sebebi hala belirsizdi.

İtalya’ya geri dönmesinden bu yana Colbrelli, aritmojenik kalp kası hastalıklarının teşhis ve tedavisi için bir mükemmellik merkezi olan Padua’daki Genetik Kardiyomiyopati ve Spor Kardiyolojisi Biriminin müdürü Profesör Domenico Corrado’nun bakımı altında. Daha kapsamlı kardiyovasküler değerlendirmenin arkasından 31 yaşındaki çocuğa 31 Mart Perşembe günü bir ICD implante edildi.

Profesör Corrado, “Padova’da atlet, kalp durmasına neden olan aritminin nedenini ve en uygun tedaviyi belirlemek için kapsamlı klinik, genetik ve görüntüleme değerlendirmesinden geçti.” Dedi. “Yaşam kurtaran bir aygıt yerleştirme sonucu, subkutan ICD alan Colbrelli tarafınca paylaşıldı. Aygıt, aşırı durumlarda gerekirse kalbin ritmini düzeltmek için çalışıyor.”

Deri altı defibrilatör yada ICD tam olarak nedir?

ICD, kalbe giden kablolarla derinin altına oturan ve kalp ritmini devamlı izleyen elektronik bir birimdir. Süratli ve/yada anormal bir ritim olması durumunda, elektrotlar vasıtasıyla kalbe bir elektrik enerjisi darbesi göndererek kalbi düzgüsel, sıhhatli bir hıza döndürür.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası