Aktivistler, ABD tarihindeki en ölümcül insan kaçakçılığı girişiminden sonrasında Başlık 42’ye son vermek için bastırıyor


RAICES, hayatta kalan kurbanlara yardım etmeye hazır ekipleri bulunduğunu söylüyor ve karavan trajedisinin sınır politikası reformu ihtiyacını vurguladığına inanıyor.

SAN ANTONIO – Pazartesi öğleden sonrasında bir yarı kamyon römorkunda bulunan göçmenler, birçokları benzer biçimde daha iyi bir yaşam şansı için ABD’ye geldi.

Hayatta kalan on altı şahıs için, kar amacı gütmeyen bir grup, yaraları iyileştikten sonrasında sığınma talep etmelerine destek olmaya hazır.

Pazartesi günü San Antonio’nun güneybatısında bırakılan bir karavanda 50’den fazla şahıs ölü bulunduktan sonrasında, politikacılar bazı aktivistlerin ve milletvekillerinin göçmenleri riske attığını ve onları daha çok tehlikeye attığını söylediği sınır politikalarına parmak bastı.

Sığınmacı ve Göçmen Eğitim ve Hukuk Hizmetleri Merkezi (RAICES), göçmen ölümlerinin yasını tutuyor fakat bununla birlikte değişim yapılmasını istiyor.

RAICES’ın Corpus Christi ofisinin çocuk programı avukatı Natalia Trotter, “Kalplerimiz ailelerle ve hastanede yatan insanlarla beraber. Ümit ederim acele iyileşirler, inanılmaz derecede mutsuz ve hüsrana uğradık” dedi. KENS 5.

RAICES, birinin göçmenlerin yardım istediğini öğrendiğini öğrendikten sonrasında, mağdurlara yasal hizmetler sunmaya hazır olan ilk gruplardan biri bulunduğunu söylemiş oldu.

Trotter, “Kurbanlarla direkt görüşemedik, sadece oraya gitmek ve mümkünse temsil sağlayabilmek istedik” dedi. yasal hakları ve korumaları. Kurbanlar San Antonio hastanelerinde iyileşirken onlar beklemede.

Grup, Başkan Biden’ın ABD’nin göçmenleri göçmenlik işlemleri olmadan sınır dışı etmesine müsaade eden bir salgın politikası olan 42. Başlık’ı kaldırmasını talep ediyor. Cumhuriyetçiler ve hatta bazı Demokratlar, Başlık 42’nin sona ermesi halinde sınırda eşi görülmemiş bir göçmen akınından korkarak politikanın yerinde kalmasını istiyor.

“42. başlığın sonunu görmezsek, bu trajedilerin ne yazık ki olmaya devam edeceğini düşünüyorum. Ümit ederim bu ölçekte olmaz fakat insanoğlu bu korkulu kararları vermek zorunda kaldıkları için olabilir. Bu yüzden sığınma yasasını eski haline getirmek mühim,” dedi Trotter.

RAICES, başka bir çözümün, grubun sığınmacıları talepleri duyulmadan ilkin Meksika’da beklemeye zorladığını söylediği, sadece Başlık 42’nin sığınma arayan göçmenler için daha büyük bir engeli kaldıracağını söylediği, Trump döneminden kalma bir siyaset olan Göçmen Koruma Protokollerini sona erdirmek olduğuna inanıyor.

Trotter, “Göç sistemi içinde birçok reforma ihtiyacımız var, sadece MPP ve Başlık 42’den kurtulmak ilk adım olacaktır.” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası